بمب ساعتی کرونا در جایگاه‌های سوخت/ نظارت بر جایگاه‌ها چگونه انجام می‌شود؟

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری پمپ بنزین‌ها همواره محل عبور و مرور تعداد زیادی از شهروندان در طول روز هستند، لذا جایگاه‌های سوخت می‌توانند محل تجمع ویروس کرونا باشند، بنابراین رعایت بهداشت در این مکان‌ها مهم و الزامی است، اما به نظر می‌رسد پروتکل‌های بهداشتی در برخی از جایگاه‌های سوخت به درستی رعایت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، با توجه به ضرورت رعایت نکات بهداشتی در پمپ ‌بنزین‌ها، این موضوع مورد توجه وزیر بهداشت قرار گرفت و مقرر شد نظارت بیشتری بر پمپ بنزین‌ها صورت گیرد و سوخت‌گیری از سوی متصدیان انجام شده و در برخی از جایگاه‌هایی که متصدی به تعداد کافی وجود ندارد، تعداد این افراد افزایش یابد.

از طرفی در دستورالعمل‌های ابلاغ شد مقرر شد که در جایگاه‌های عرضه سوخت، دستکش و موادضدعفونی در اختیار رانندگان قرار داده شود تا آن‌ها در زمان سوختگیری از آن استفاده کنند، اما با وجود این‌که این موارد باید در تمام جایگاه‌های سوخت رعایت شود، اما مشاهده می‌شود که تمامی این جایگاه‌ها به این نکات بهداشتی توجه نمی‌کنند و با توجه به عدم تمایل متصدیان، سوخت‌گیری از سوی راننده انجام می‌شود.

از طرفی پمپ بنزین‌ها به تنهایی می‌توانند تعداد زیادی را به ویروس کرونا مبتلا کنند، خطرساز بودن جایگاه‌های سوخت، باعث شده است سوخت‌گیری برعهده متصدیان جایگاه گذاشته شود، اما شواهد بیانگر این است به این مسئله بی‌توجهی می‌شود.

خبرنگار ایسنا این موضوع را از مسئولان مربوطه جویا شده است؛

به‌علت کاهش درآمد امکان اضافه کردن نیرو در جایگاه سوخت وجود ندارد 

تابش رضایی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه سوخت‌گیری توسط اپراتورهای جایگاه‌داران به طور 100 درصد امکان‌پذیر نیست، اظهار کرد: بسیاری از رانندگان درخواست دارند تمام مراحل سوخت‌گیری را شخصا انجام دهند.

وی ادامه داد: همچنین جایگاه‌های سوخت به علت کاهش ۶۰ درصدی مصرف سوخت نسبت به مدت مشابه سال قبل و کاهش درآمدها، امکان افزایش نیرو برای انجام سوخت‌گیری را ندارند، همین مسئله موجب کند شدن روند سوخت‌گیری توسط متصدیان و تشکیل صف‌های طولانی می‌شود، اما جایگاه‌داران موظف هستند در صورت درخواست رانندگان سوخت‌گیری را انجام دهند.

رضایی در ادامه با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۲ هزار بسته دستکش صدتایی در بین جایگاه‌های سوخت چهارمحال و بختیاری توزیع شده است، افزود: این دستکش‌ها در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه متصدیان جایگاه‌های سوخت به‌علت ارتباط مستقیم با مردم باید ماسک و دستکش استفاده کنند، خاطرنشان کرد: جایگاه‌های سوخت با هزینه شخصی مواد ضدعفونی و گندزدا برا برای جایگاه و کارکنان خود تهیه می‌کنند.

پمپ بنزین‌ها ملزم به ادامه فعالیت در  این ایام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند

جعفر سالاری‌نسب مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده برای جایگاه‌های سوخت ملی است و موارد مطروحه در بحث فاصله‌گذاری اجتماعی در جایگاه‌های عرضه سوخت استان رعایت می‌شود.

وی با بیان اینکه جایگاه‌های سوخت جزو مشاغل ضروری است که باید به فعالیت خود ادامه دهند، تاکید کرد: پمپ بنزین‌ها ملزم به ادامه فعالیت در  این ایام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید