بستر لازم برای پرداخت حقوق عادلانه به کارمندان فراهم شود

[ad_1]

ایسنا/قزوین استاندار قزوین گفت: طبق مصوبه دولت باید در سال جاری ۳۰ درصد افزایش حقوق کارمندان اعمال شود، با وجود کمبود بودجه و در راستای اجرای عدالت باید بستر لازم برای پرداخت حقوق یکسان و افزایش حقوق کارمندان استخدامی و قراردادی و شرکتی فراهم شود.

هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار قزوین در شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین که با حضور نمایندگان و مدیران استان عصر شنبه ۳۱ خرداد در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری به دلیل مشکلات اقتصادی در وضعیت ویژه‌ای قرار داریم، شرایط به گونه‌ای است که امکان پرداخت هزینه‌هایی چون اضافه‌کاری و یا هزینه بنزین و غذا به کارمندان میسر نیست لذا مدیران باید نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

جمالی‌پور با اشاره به اینکه طبق مصوبه دولت باید در سال جاری ۳۰ درصد افزایش حقوق کارمندان اعمال شود، تصریح کرد: با وجود کمبود بودجه و در راستای اجرای عدالت باید بستر لازم برای پرداخت حقوق یکسان و افزایش حقوق کارمندان استخدامی و قراردادی و شرکتی فراهم شود.

این مسئول یادآور شد: باید فرهنگ صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های غیرضرور در بین کارمندان نهادینه شود و مدیران این موضوع را برای مجموعه ذیربط خود اعلام و آن‌ها را توجیه کنند تا دقت لازم را در هزینه‌کردهای خود داشته باشند.

وی با استقبال از فعالیت‌های جهادی سپاه و بسیج گفت: طبق اعلام مسئولان جهاد سازندگی استان در اجرای پروژه‌های محوله به این نهاد ۳۰ درصد آورده به اعتبار اختصاص یافته اضافه خواهد شد که این فرصت خوبی برای استان محسوب می‌شـود.

استاندار قزوین در پایان با اشاره به طرح‌های نیمه کاره استان اعلام کرد: برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره در سطح استان قزوین اعتباری در حدود ۸۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که ضروری است این اعتبار به نحو مطلوب در این حوزه استفاده شود، همچنین حمایت ویژه‌ای از طرح‌های دارای ۳۰ درصد سرمایه خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید