برگزاری مراسمات محرم همراه با حفظ سلامت شهروندان دغدغه مسئولین است

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان غربی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سلماس گفت: برقراری تعادل میان انجام مراسمات اعتقادی و مذهبی ازجمله عزاداری محرم با حفظ سلامت و امنیت جان شهروندان یکی از دغدغه های عمده مردم و مسئولین است.

عباس محمدزاده گلعذانی 31مرداد در کارگروه مراسم عزاداری ماه محرم  ذیل کمیته امنیتی،اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان سلماس گفت: تا قبل از شیوع کرونا،برگزاری مراسمات مذهبی و آیینی به صورت عادی در جریان بوده اما با انتشار بیماری کرونا این روند با مخاطره مواجه شده  و برقراری تعادل میان انجام مراسمات اعتقادی و مذهبی از جمله عزاداری محرم با حفظ سلامت و امنیت جان شهروندان یکی از دغدغه های عمده مردم و مسئولین بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان نیازمندهمکاری همه دستگاه های ذیربط در زمینه اعمال پروتکل های خاص این ایام در هیئات عزاداری هستیم و مراسم سینه زنی حداکثر در دو ساعت و در فضای باز خواهد بود و سخنرانی و روضه خوانی هم در مدت زمان محدود در فضای بسته امکان پذیر است.

حجت الاسلام میلاد اسماعیلی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سلماس نیز در این جلسه گفت: همراهی و همدلی متولیان برگزاری مراسم لیالی مبارکه قدر تجربه  گرانسنگی برای بحث ایجاد تعادل بین انجام فرائض دینی و حفظ سلامت مردم می باشد و در ایام محرم نیز نیازمند افزایش هر چه بیشتر همگرایی،همپوشانی و هم افزایی دست اندرکاران هیأت های مذهبی و متولیان دسته جات حسینی با متولیان سلامت و خود مردم هستیم.

 وی خاطرنشان کرد: امیدواریم  تجربه عزاداری توأم با حفظ پروتکل های بهداشتی در سال ۱۳۹۹ بتواند برگ زرینی در تاریخ این مرز و بوم ثبت نماید.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید