برگزاری دوومیدانی قهرمانی کشور معلولان در شهریور/ پیش‌بینی کسب ۲۲ سهمیه پارالمپیک توکیو

[ad_1]

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان از برگزاری مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در اواخر شهریور خبر داد و گفت: در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان این مسابقات که حکم انتخابی تیم ملی را دارد اواخر شهریور در مجموع ورزشی آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد.

بهمن رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی چند ماهه اردوهای تیم های ملی دوومیدانی معلولان به دلیل شیوع ویروس کرونا و افت رکورد ورزشکاران، ۱۰ نفر از دوومیدانی‌کارانی که شانس زیادی برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو را دارند به همراه ۱۲ نفر دیگر که سهمیه را کسب کرده اند اردوهای خود را به صورت غیرمتمرکز و زیر نظر مربیان تیم های ملی از خرداد ماه آغاز کرده اند تا خود را برای مسابقات قهرمانی کشور آماده کنند.

وی گفت: با توجه به افت رکورد دوومیدانی کاران در طی این مدت و برای حفظ آمادگی ورزشکاران سعی کردیم چند ماه به آنها فرصت دهیم تا قبل از شرکت در مسابقات قهرمانی کشور که حکم انتخابی تیم ملی را دارد، رکوردهای خود را افزایش دهند و با آمادگی خوبی در قهرمانی کشور شرکت کنند.

رضایی با بیان این که پیش بینی کسب ۲۲ سهمیه دوومیدانی در پارالمپیک توکیو را داریم، خاطرنشان کرد: تا امروز ۱۲ سهمیه (۱۱ سهمیه در مردان و یک سهمیه در زنان) کسب شده و امید به کسب ۱۰ سهمیه دیگر داریم.

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان اضافه کرد: در قهرمانی کشور کسانی می توانند به تیم ملی دعوت شوند که رکورد در حد رنکینگ اول تا سوم جهان را به ثبت برسانند. البته نفر چهارم زنان براساس مصوبه ستاد بازیهای پارالمپیک توکیو شانس انتخاب شدن دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر مجوز برگزاری مسابقات قهرمانی کشور از سوی ستاد مقابله با کرونا داده نشود، شرایط انتخاب نفرات چگونه خواهد بود، گفت: اگر نتوانیم مسابقات را به صورت متمرکز برگزار کنیم، با چند نفر از داوران به استانها می رویم و از دوومیدانی کاران رکوردگیری به عمل می آوریم تا بهترینها را

شناسایی و به تیم ملی دعوت کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید