برنامه فدراسیون قایقرانی برای تغییر نگرش استفاده از تولیدات داخلی

[ad_1]

رییس فدراسیون قایقرانی گفت: می‌خواهیم این نگرش را در ورزشکاران ایجاد کنیم که توان داخلی تولید از تولیدات وارداتی چیزی کم ندارد.

به گزارش ایسنا  و به نقل از فدراسیون قایقرانی، علیرضا سهرابیان نشستی با تولیدکنندگان داخلی تجهیزات قایقرانی داشت. در این نشست عباس نظریان مادوانی رئیس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ورزش به نمایندگی از وزارت ورزش، ناهید جلیلیان به نمایندگی از سازمان بازرسی کل کشور، نماینده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و جمعی از تولیدکنندگان تجهیزات قایقرانی حضور داشتند.

رئیس فدراسیون قایقرانی در این نشست گفت: تلاش کردیم مباحث علمی و دانشگاهی را در تمام مباحث فدراسیون وارد کنیم. با توجه به شرایط و تاکید مقامات کشور، حمایت از تولیدات داخلی در دستور کار قرار دارد.

علیرضا سهرابیان با اشاره به ظرفیت بالای تولید قایق و پارو در داخل کشور اظهار کرد: تولیدکنندگان ما توان بالایی دارند و در بخش‌های مختلف نشان داده‌اند که می‌توانیم در داخل کشور خیلی کارها انجام دهیم.ما نیز در فدراسیون قایقرانی این برنامه‌ریزی را انجام دادیم تا با حمایت از تولیدکنندگان، این نگرش را در ورزشکاران ایجاد کنیم که توان داخلی تولید چیزی از تولیدات وارداتی کم ندارد و با حمایت از آن‌ها می‌توانیم از ظرفیت‌هایمان استفاده کنیم.

سهرابیان درباره برگزاری جلسه هم‌اندیشی بیان کرد: برای اولین بار این نشست را برگزار کردیم تا حرف تولیدکنندگان را بشنویم و انتظارات فدراسیون را بیان کنیم و با راهکارهای قانونی که از طریق سازمان بازرسی و دفتر مشارکت‌های اقتصادی وزارت ورزش اعلام می‌شود، روند کارها را تسهیل کنیم.

در ادامه دبیرکل فدراسیون قایقرانی گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلان نظام ما در راستای حمایت از تولید حرکت می‌کنیم و به عنوان کسی که سال‌ها در مدیریت ورزشی فعالیت کردم، اعتقادم این است که ما می توانیم تجهیزات مورد نیازمان را در قایقرانی خودمان تولید کنیم.علاوه بر آن ما باید به جایگاهی برسیم که مواد اولیه را نیز در داخل تولید کنیم. فدراسیون نیز همه این موارد را حمایت می‌کند و در صورت لزوم مذاکراتی که مورد نیاز است را با ارگان‌های مرتبط برای تولید تجهیزات قایقرانی انجام خواهد داد.

وی همچنین گفت: بسیار خوشحالیم که این چنین نشستی برگزار شد و تولیدکنندگان قایقرانی گردهم آمدند. در این راستا ما می‌توانیم از ظرفیت یکدیگر استفاده کنیم و نهایتا شرایط توسعه قایقرانی را فراهم کنیم.

رئیس مرکز مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ورزش نیز در این نشست اظهار کرد: جلسه بسیار ارزشمندی به همت فدراسیون قایقرانی انجام شد و برای اولین بار است که شاهد برگزاری نشستی تخصصی در این رشته ورزشی با حضور تولیدکنندگان هستیم که از این بابت جای تقدیر دارد.خوشبختانه فدراسیون قایقرانی جوانب مختلف را در طرح خود سنجیده هست از جمله هماهنگی با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای اعطای تسهیلات به تولیدکننده‌ها که اقدام بسیار ارزشمندی است و حتما سرعت کار را بالا می‌برد.این نشست جلسه اول هماهنگی است و برگزاری جلسات این‌چنینی در ادامه که بحث‌های تخصصی در آن انجام می‌شود اتفاق بزرگی است و نهایتا به توسعه ورزش کمک می‌کند.

نظریان تاکید کرد: ما هم در مرکز مشارکت‌ها، ظرفیت‌های لازم را ایجاد خواهیم کرد و استانداردهای مربوط را از مجامع بین‌المللی برای تسهیل کار دریافت می‌کنیم و علاوه بر آن هرگونه حمایتی نیاز باشد از تولیدکننده‌ها خواهیم داشت.

نماینده سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست بیان کرد: طبق دستورالعمل‌ها، حمایت از تولیدات داخلی در دستور کار قرار گرفته و به همه ارگان‌ها ابلاغ شده است.ما نیز در سازمان بازرسی در تلاش هستیم تا مشکلات و موانع قانونی و حقوقی را مرتفع کنیم تا روند کار تولید در داخل تسهیل شود.

او در مورد نشست تخصصی تولیدات قایقرانی اظهار کرد: جای تقدیر دارد که فدراسیون قایقرانی چنین نشستی برگزار کرده تا توان تولید داخلی را در زمنیه تجهیزات داخلی را افزایش دهد و نگاه فدراسیون در زمینه فنی و استانداردسازی ستودنی است و موجب می‌شود که ارتقاء کیفیت را در تولیدات ورزشی و نهایتا ورزش شاهد باشیم.

در ادامه نشست تولیدکنندگان تجهیزات قایقرانی در زمینه‌های مختلف مباحث خود را مطرح و مشکلات و موانع را در روند کاری خود اعلام کردند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید