برنامه‌ریزی وزارت صمت برای مقابله با گرانی و تنظیم بازار

[ad_1]

ایسنا/سمنان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای مقابله با گرانی و تنظیم بازار خبر داد و گفت: وزارت صمت محورهای چهارگانه‌ای برای فعالیت خود در سال 99، تعریف کرده که یکی از آن‌ها تنظیم و نظارت بر بازار است.

مهدی اصفهانی 7 مردادماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان، اظهارکرد: این کار با هدف مقابله با گرانی، تنظیم بازار، رضایتمندی مردم انجام می شود.

وی جهش تولید را دیگر اولویت اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۹ عنوان کرد و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند، وزارت صمت در راستای تحقق شعار سال در حال مهیا کردن زیرساخت ها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر صمت با بیان اینکه راه اندازی طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام دیگر اولویت وزارتخانه است، خاطرنشان کرد: این کار با هدف اشتغالزایی و افزایش تولید داخلی صورت می‌گیرد.

اصفهانی با بیان اینکه توسعه صادرات، مدیریت و کنترل واردات دیگر اولویت این وزارتخانه است، گفت: در راستای حمایت از واحد های صنعتی و تولیدی صادر محور، اقدامات خوبی در دست اجرا است که یکی از آنها تامین مواد مورد نیاز آنها از محل درآمدهای ارزی صادرات خودشان است.

وی افزود: برای حمایت از تولید داخل و نگاه به بازارهای داخلی ۱۲۵ نوع کالا شناسایی شده که می‌تواند داخلی سازی شود و کالاهایی که ارزبری داشته‌اند شناسایی و برای ساخت داخل تمهیداتی اندیشیده شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید