برزگر: دولت و مجلس با “همدلی” مانع تشدید بحران در معیشت جامعه شوند

[ad_1]

یک وکیل دادگستری گفت: در شرایط فعلی، وضعیت اقتصادی و مالی مردم و جامعه وضعیت خوبی نیست و نیازمند این است که دولت و مجلس با همدلی و همگرایی و ارائه طرح‌های کارساز، اقداماتی را انجام دهند که وضعیت اقتصاد و معیشت جامعه دچار بحران شدید نشود.

عباس برزگر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تحکیم انسجام و همدلی در شرایط کنونی کشور بین دو قوه مقننه و مجریه، اظهار کرد: از زمانی که ویروس کرونا وارد کشور شد کسب و کار، بازار، گردشگری مانند بخش زیارت به عتبات و اماکن مقدسه و امثال آن دچار آسیب شده و قاعدتا وضعیت اقتصادی و مالی مردم و جامعه وضعیت خوبی نیست و نیازمند این است که دولت و مجلس با همدلی و همگرایی با ارایه طرح‌های کارساز، اقداماتی را انجام دهند که وضعیت مردم، اقتصاد و معیشت جامعه دچار بحران شدید نشود.

وی افزود: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، بسیاری از افراد مدتی در منازلشان ماندند و رعایت کردند ولی چون درآمدی ندارند تحت فشار هستند. درست است که یک عده از افراد جامعه کارمند هستند ولی کسانی که مشاغل آزاد دارند یا کسبه بازار، دچار شرایط سخت و مشکلی هستند که در شرایط فعلی باید دولت و مجلس تمام تلاش‌شان را در جهت رفع این مشکلات انجام دهند.  

این وکیل دادگستری با بیان اینکه “مجلس کار اجرایی انجام نمی‌دهد اما در زمینه قانونگذاری می‌تواند طرح‌ها و لوایح خوبی تصویب ‌کند که کارساز باشد”، گفت: مجلس می‌تواند به دولت کمک کند تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند، ولی این نقش دولت است که باید جدی‌تر از این عمل نماید، به این لحاظ که برخی از کسانی که شاغل بودند و کار داشتند در شرایط فعلی بیکار هستند و اصل قضیه بحث اشتغال و ایجاد شغل برای جوانان جامعه است.

برزگر خاطرنشان کرد: در حال حاضر در گوشه و کنار دیده و شنیده می‌شود که متاسفانه شرکت‌هایی وجود دارند که در کشورهای دیگر نمایندگی دارند ولی در کشور ما غیر مجاز بوده و حق فعالیت ندارند و به شکل هرمی عمل می‌کنند. همچنین شنیده‌ام و نمونه‌های موردی آن را دیده‌ام که این شرکت‌ها تحت عنوان شرکت کیو نت (Qnet) جوانانی که به دنبال اشتغال هستند را فریب داده و به بهانه اینکه برای آنها شغل ایجاد می‌کنند،‌ آنها را اغفال کرده و 40 میلیون پول از آنها می‌گیرند و به بهانه آموزش، اجازه نمی‌دهند که با خانواده‌هایشان تماس داشته باشند و حتی آنها را تهدید می‌کنند.

وی تاکید کرد:‌ مسئول برخورد با این اقدامات، دولت و قوه قضائیه است که باید آنها را شناسایی کرده و با این موضوعات مقابله کنند.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه “همه این موضوعات به دلیل بیکاری و عدم اشتغال است”، گفت: دولت باید با جدیت بر اینگونه مسائل نظارت کند و افراد و شرکت‌هایی که کلاهبردار هستند و سر مردم کلاه می‌گذارند و پول مردم را می‌برند و همچنین برنامه‌هایی به شکل آدم ربایی انجام می‌دهند را شناسایی کرده و نیروهای امنیتی پیگیر این موارد باشند پس از شناسایی این موارد، با آن برخورد کنند.

برزگر گفت: همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند که “رمز موفقیت در وحدت کلمه است”، دولتمردان، مجلس، قوه قضائیه و در واقع قوای سه‌گانه بایستی با همدلی، کمک و دلسوزی برای مردم سعی کنند که مشکلات جامعه را حل کنند تا ان‌شاءالله از شرایطی که پیش آمده و مسایلی که در دنیا بحران ایجاد کرده عبور کنیم.

وی در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا گفت: بحث بیماری کووید-19 نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر شرایط بدتری ایجاد کرده است و در برخی کشورها میلیون‌ها نفر بیکار شدند و کارخانه‌های زیادی تعطیل شدند. در حال حاضر شرایط بدی در دنیا وجود دارد و با توجه به فرهنگ معاضدت، همکاری، مهربانی و کمک به هم نوع که جزء فرهنگ ایرانی و اسلامی ماست، ان‌شاءالله این مشکلات برطرف شود و بتوانیم از بحران پیش آمده در دنیا و به خصوص در کشور رد شویم و شرایط بهتر شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید