بررسی وضعیت بازار سرمایه و بورس در کمیسیون اقتصادی

[ad_1]

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که براساس گزارش ارائه شده از سوی ‌وزارت اقتصاد حضور حدود 60 میلیون نفر در بازار سرمایه و بورس تحول و جنبشی در نحوه تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و جذب سرمایه های سرگردان است.

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نشست کمیسیون اقتصادی با وزیر اقتصاد، معاونان وی، رئیس سازمان‌ بورس و و رئیس سازمان خصوصی سازی برای بررسی آخرین وضعیت بازار سرمایه و بورس و نحوه واگذاری‌ها و خصوصی سازی بنگاه های اقتصادی گفت: فرصت‌های موجود در بورس برای سرمایه گذاری‌ها و تهدیدهای این بازار در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. آقای دژپسند در این جلسه گزارشی از نحوه پررنگ شدن نقش بورس در تامین مالی بنگاه‌های مالی طی یک سال گذشته و استراتژی حرکت از بانک محوری به سمت بازار محوری ارائه کرد.

وی افزود: وزیر اقتصاد توضیحاتی درباره نگرانی کارشناسان و مردم از وضعیت بورس و واگذاری ها داد و گزارشی از نحوه قیمت گذاری و تایید اهلیت خریداران در خصوصی‌سازی‌ها ارائه کرد. براساس گزارش های ارائه شده، وزارت اقتصاد به دنبال شفافیت بیشتر در واگذاری ها و مردمی کردن اقتصاد است، حضور حدود 60 میلیون نفر در بازار سرمایه و بورس تحول و جنبشی در نحوه تامین مالی بنگاه های اقتصادی و جذب سرمایه های سرگردان است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: ظرفیت سازی در بورس متناسب با استقبال و دارایی مردم با به کارگیری ابزارهای نوین و امکانات فضای مجازی از جمله موضوعات مورد تاکید نمایندگان در نشست امروز بود.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید