برداشت ۵۰۰۰ تن طالبی در لرستان

[ad_1]

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: برآورد ما از برداشت طالبی در سطح ۱۵۵ هکتار زیر کشت، ۵۰۰۰ تن است.

اسفندیار حسنی مقدم امروز هشتم مردادماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به سطح زیر کشت طالبی استان اظهار کرد: امسال حدود ۱۵۵ هکتار طالبی در استان کشت و برآورد ما برداشت ۵۰۰۰ تن است.

وی با بیان اینکه ایجاد بازارچه‌های محلی برای فروش محصولات از جمله اقدامات و وظایف تعاون روستایی است، افزود: البته با ابلاغ قانون الگوی کشت در پاییز سال جاری میزان تولید محصولات کشاورزی باید منطبق بر مصرف استان باشد و مازاد آن صادر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص تجهیز اراضی کشاورزی به آبیاری نوین نیز گفت: برای تبدیل آبیاری سنتی به آبیاری نوین در استان با محدودیت اعتباری مواجه نیستیم، بنابراین کشاورزانی که تمایل دارند می‌توانند به جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند.

حسنی مقدم بیان کرد: تاکنون ۵۶ هزار هکتار از اراضی آبی لرستان به آبیاری نوین مجهز شده است، یعنی معادل ۳۰ درصد از کل اراضی آبی استان به‌صورت نوین آبیاری می‌شود.

وی در خصوص کود مورد نیاز برای محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: در این زمینه با محدودیت مواجه هستیم و اولویت سازمان جهاد کشاورزی استان تأمین کود مورد نیاز برای محصولات استراتژیک است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در خصوص قطع دست دلالان از بازار محصولات کشاورزی ادامه داد: ایجاد زنجیره‌های تولید، راه‌اندازی بازارچه‌های محلی و برندسازی می‌تواند در قطع دست دلالان و واسطه‌ها مؤثر باشد.

حسنی مقدم در زمینه صادرات طالبی رومشکان افزود: طالبی رومشکان به دلیل کیفیت مناسب به سایر استان‌ها عرضه می‌شود، اما برای صادرات این محصول به خارج از کشور نیازمند ایجاد تشکل و تعاونی هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید