بخش جدید مراقبت‌های ویژه در بیرجند راه‌اندازی شد

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس بخش عفونی بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند از راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه جدیدی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

مسعود ضیائی اظهار کرد: با توجه به افزایش آمار موارد مراجعه به بیمارستان در خصوص ابتلا به ویروس کرونا، ما شاهد افزایش بیماران بدحال هستیم که حدود ۵ درصد از بیماران، نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند و دستگاه ونتیلاتور برای آن‌ها ضروری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، وی افزود: متاسفانه بخش مراقبت‌های ویژه که تا ماه‌های قبل تنها یک بیمار در آن بستری بود، با توجه به افزایش آمار مبتلایان تکمیل شد.

متخصص بیماری‌های عفونی اظهار کرد: در حال حاضر با همت مسئولین بیمارستان و دانشگاه، بخش مراقبت‌های ویژه جدیدی در بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند با شش تخت راه‌اندازی شد که هم اکنون پنج تخت آن پر شده و بیمار دیگری نیز در حال انتقال به آن بخش است که متاسفانه این بخش نیز در حال تکمیل شدن است.

ضیائی خاطر نشان کرد: از هم استانی‌ها تقاضا می‌کنم هر چه بیشتر از خود مراقبت کنند، در اماکن عمومی حتما ماسک بزنند، ضد عفونی و شستشوی دست فراموش نشود و از اقداماتی که باعث افزایش موارد ابتلا به بیماری در این یک ماه شده مانند شرکت در مجالس عزا و عروسی، دورهمی‌ها، مسافرت، و مهمتر از همه جدی نگرفتن بیماری و عدم رعایت نکات پیشگیری پرهیز شود تا همکاران ما فضا و انرژی کافی برای ارائه خدمات خوب به هم استانی‌ها داشته باشند.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید