بایدن: ترامپ دارد بنزین روی آتش می ریزد/ترامپ اصلا خبر دارد رئیس جمهور است؟

[ad_1]

جو بایدن به نحوه پاسخ دونالد ترامپ به ناآرامی های کنوشا واکنش نشان داده و عنوان کرد دولت وی آشوب و خشونت را دارای سود سیاسی برای کمپین انتخاباتی ترامپ می داند.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، جو بایدن، معاون رئیس جمهورسابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری فعلی حزب دموکرات در مصاحبه با ام.اس.ان.بی.سی با پرسشی در خصوص سخنرانی مایک پنس، معاون ترامپ در چهارشنبه شب در کنوانسیون ملی جمهوریخواهان به ویژه آن قسمت که “آمریکایی ها در آمریکای تحت رهبری جو بایدن امنیت نخواهند داشت” مواجه شد.

بایدن در انتقاد از سخنان مایک پنس گفت: او رو در روی آمریکایی ها ایستاد و بدون هیچ خجالتی گفت ‘شما در آمریکای تحت هدایت جو بایدن امنیت نخواهید داشت’. اما برهان او چیست؟ خشونتی که در آمریکای دونالد ترامپ می بینید. آیا مایک پنس فراموش کرده که دونالد ترامپ رئیس جمهور است؟ آیا دونالد ترامپ اصلا خبر دارد که رئیس جمهور است؟

وی خاطر نشان کرد: مطمئن هستم دونالد ترامپ هم مقابل مردم آمریکا خواهد ایستاد و همان حرف های شب گذشته معاون رئیس جمهور را خواهد زد. و وقتی چنین کرد یادتان باشد: هر نمونه از خشونتی که علیه آنها فریاد می زند زیر نظر او اتفاق افتاده است.

بایدن ادامه داد: مشکلی که در حال حاضر ما داریم بودن در آمریکای تحت رهبری دونالد ترامپ است. می توانم از کلیان کانوی، مشاور ترامپ نقل قول غیرمستقیم کنم که آنها به دنبال خشونت بیشتر و اخلال گری بیشتر هستند زیرا به آنها به لحاظ سیاسی کمک می کند. ترامپ این را دارای نفع سیاسی برای خودش میبیند. او خواستار خشونت بیشتر است نه کاستن از خشونت و درباره آن صریح بوده است. و او چه کاری می کند؟ دارد بنزین روی آتش می ریزد. این آمریکای تحت رهبری دونالد ترامپ است.

کلیان کانوی، مشاور ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود، هر چه بیشتر آشوب و آنارشی و خرابکاری و خشونت حکمفرما شود، بهتر و روشن تر می توان انتخاب کرد که چه کسی بهترین عملکرد را در قبال امنیت عمومی و نظم و قانون داشته است.

بایدن همچنین در بیانیه ای پنجشنبه عصر منتشر کرد گفت، نباید هیچ جایی “خشونت، غارتگری و آتش افروزی” وجود داشته باشد.

وی افزود: من همه اشکال خشونت را اعم از خشونت پلیس، خشونت بی قانونی و خشونت افراطی ها و گروهای شبه نظامی راستگرا همچون گروه مرتبط با عامل ۱۷ ساله قتل دو نفر در ویسکانسین را محکوم می کنم ترامپ نه تنها علیه این گروه های راستگرا صحبت نمی کند به جایش همچون کاری که در قبال خشونتهای شارلوتزویل کرد، آنها را در آغوش می گیرد.

“آیا مایک پنس فراموش کرده که دونالد ترامپ رئیس جمهور است؟ آیا دونالد ترامپ اصلا خبر دارد که رئیس جمهور است؟”.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید