بازگشایی دانشکده‌های علوم پزشکی در گیلان/استفاده از ماسک در کلاس‌های آموزشی الزامی است

[ad_1]

ایسنا/گیلان نماینده و مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: فعالیت های آموزشی دانشکده‌های علوم پزشکی طی دیروز و امروز در گیلان بازگشایی شدند.

دکتر عبدالحسین امامی سیگارودی در جریان بررسی امکانات آموزشی و رفع نواقص احتمالی پس از تعطیلی یک دوره حدوداً چهار ماهه از دانشکده های پزشکی گیلان، ضمن تبریک به دانشجویان و اساتید به مناسبت ازسرگیری فعالیت‌های آموزشی در دانشکده‌ها، بر ضرورت رعایت بهداشت فردی و اصل فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه دانشجویان و اساتید از نخبگان و سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند، بیان کرد: رعایت بهداشت فردی اولویت نخست مراکز آموزش عالی بوده و هدف از دایر شدن مجدد کلاس‌های عملی در شرایط کنونی، پیشگیری از عقب‌ماندگی‌های احتمالی در دروس عملی است.

امامی از تولید مواد ضدعفونی‌کننده دست و سطح به میزان لازم برای دانشجویان و اساتید در دانشکده‌ها از سوی دانشکده بهداشت و داروسازی خبر داد و گفت: مواد ضدعفونی‌کننده و ملزومات حفاظت فردی نظیر ماسک به میزان لازم تهیه‌شده و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از سرگیری فعالیت‌های آموزشی با آرامش در دانشکده‌ها دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: مشکلات بسیار جزئی در خصوص تأمین و توزیع برخی اقلام حفاظت فردی بین دانشجویان وجود دارد که دستور تأمین و توزیع آن در حال انجام است.

وی استفاده از ماسک در کلاس‌های آموزشی را الزامی برشمرد و گفت: هزینه و تأمین ماسک به میزان تعداد دانشجویان کار دشواری نیست و بر اساس یک نیازسنجی معین از سوی دانشکده در اختیار اساتید و دانشجویان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا؛ تمامی دانشکده های علوم پزشکی گیلا ن در پی شیوع کرونا ویروس از اسفندماه سال گذشته به حالت نیمه تعطیل درآمده و تمامی فعالیت‌های آن به صورت مجازی و غیر حضوری دنبال می‌شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *