بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از مراکز رشد دانشگاه‌های تبریز

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در جریان بازدید از مراکز رشد و فناوری دانشگاه‌های استان، از مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و دانشگاه تبریز بازدید به عمل آورد.

در جریان این بازدید، از نمایشگاه محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناوری تحت نظر دانشگاه آزاد اسلامی بازدید به عمل آمد.

طبق گفته‌ی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، در این نمایشگاه صنایع نوآوری چرم و کفش مختص دانشگاه آزاد به نمایش گذاشته شد.

حسن رسولی‌، ادامه داد: علاوه بر این محصول، ۱۵ طرح فناورانه دیگر نیز در این نمایشگاه حضور داشت که تقریبا ۵۰ درصد این شرکت‌ها در حوزه چرم و کفش بود و اکثریتشان طرح‌های ابداعی بودن مانند زیر و قالب کفش که اغلب در تبریز آن تولید نمی‌شد و این کار برای اولین بار انجام می‌شود و بقیه شرکت‌ها و محصولات در حوزه سلامت، جلبک‌ها و ژل جوان سازی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه حضور خود در تبریز از مرکز رشد و فناوری دانشگاه تبریز هم بازدید کرد.

سورنا ستاری در جریان این بازدید از محصولات شرکت‌های دانش بنیان و عضو مرکز رشد و فناوری دانشگاه تبریز نیز بازدید به عمل آورد.

در این مرکز ۲۵ شرکت مستقر هستند و اکثر محصولات این شرکت‌ها برای اولین بار است که تولید می‌شود؛ بطوریکه یکی از شرکت‌ها یک ماده ضدعفونی‌کننده تولید کرده است که ماده اصلی‌اش آب است.

به گزارش ایسنا، سایر محصولات این مرکز، شامل مه پاش، سیستم تهویه‌ی هوا، دستگاه خشک‌کن میوه و بعضی محصولات نرم‌افزاری است.

همچنین سه شرکت از شرکت‌های این مجموعه در استارتاپ‌های شرکت برق مقام‌های اول تا سوم و کسب و محصولی تولید کردند که می‌تواند مصرف برق را در ساعات اوج مصرف کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، اکثر محصولات در این مرکز تجاری سازی شده و برای اولین بار تولید شده است و تمامی افراد شرکت‌کننده در این نمایشگاه و فعال در مرکز رشد، از فارغ‌التحصیلان دانشگاه بوده و یا از دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد هستند که در حین تحصیل در این مرکز فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید