این روزها در خانه حادثه ایجاد نکنیم

[ad_1]

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: انجام کارهایی مثل نجاری، نقاشی ساختمان، برق کشی و.. نیازمند تجربه و تخصص است و از شهروندانی که در این زمینه تخصص و تجربه ندارند و این روز ها در خانه هستند تقاضا می‌کنیم انجام این دسته از کارهای عقب افتاده خود را به آینده موکول کنند تا بتوانند بعد از رفع خطر بیماری کووید۱۹ از افراد متخصص کمک بگیرند.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: این روزها مسئولیت اجتماعی همه شهروندان حکم می‌کند که برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا در خانه بمانیم تا چرخه ابتلای این ویروس قطع شود. خوشبختانه آن‌طور که پیداست و کارشناسان اعلام می‌کنند بسیاری از شهروندان این روزها در خانه مانده‌اند و رفت و آمدهای خود را به حداقل کاهش داده‌اند.

وی ادامه داد: اما همین اتفاق باعث شده که برخی از شهروندان طی مدت زمانی که در خانه هستند کارهای عقب افتاده ای مثل تعمیرات وسایل منزل، نقاشی ساختمان، نجاری و.. خانه خود را انجام بدهند چرا که بر اساس توصیه‌ها برخورد دیگر افراد باید در کمترین حالت ممکن باشد و فقط در موارد ضروری اتفاق بیفتد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: این اقدامات نیازمند رعایت اصول ایمنی است و گاهی هم نیازمند تخصص و تجربه است.

ملکی با بیان اینکه در صورتی که افراد در انجام کاری تخصص و تجربه کافی را نداشته باشند ریسک وقوع حادثه بیشتر می‌شود گفت: برای مثال رنگ یک ماده قابل اشتعال است و اگر فردی بدون رعایت ایمنی دیوارهای خانه خود را رنگ بزند به سادگی ممکن است حادثه‌ای را رقم بزند. این توصیه برای تعمیرات وسایل برقی، برق کشی در ساختمان و … نیز صدق می‌کند و افرادی که در زمینه‌ها تخصصی ندارند نباید اقدامی در آن خصوص انجام بدهند.

ملکی با بیان اینکه حتی گاهی برخی از شهروندان در زمینه انجام این اقدامات کودکان خود را هم همراه می‌کنند گفت: این موضوع که برخی از والدین در انجام کارها از فرزندان خود کمک می‌گیرند اقدامی بسیار مناسب است اما والدین باید بدانند که کمک گرفتن از فرزندان در حین انجام برخی از اقدامات مثل انجام برق کشی، نجاری و … علاوه بر اینکه ممکنه است حادثه‌ای ایجاد کند، می‌تواند به فرزندانشان نیز آسیب برساند.

وی ادامه داد: بنابراین از شهروندان درخواست می‌کنیم که ایمنی لازم را در این خصوص رعایت کنند چرا که انجام کارهایی مثل نجاری، نقاشی ساختمان، برق کشی و … نیازمند تجربه و تخصص است و از شهروندانی که در این زمینه تخصص و تجربه ندارند و این روزها در خانه هستند تقاضا می‌کنیم انجام این دسته از کارهای عقب افتاده خود را به آینده موکول کنند تا بتوانند بعد از رفع خطر بیماری کووید۱۹ در زمان مناسب از افراد متخصص کمک بگیرند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید