امضای تفاهم‌نامه برای ایجاد ۷۴ هزار شغل

[ad_1]

تفاهم نامه ۳ ساله برای اجرای ۲۴ هزار طرح، با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان با هدف ایجاد اشتغال ۷۴ هزار شغل بین ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری سیستان و بلوچستان منعقد شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر پیش از ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری سیستان و بلوچستان در تالار امام رضا (ع) زاهدان اظهار کرد: این کشور از یک مواهب و ظرفیت‌های عام و خاص برخوردار است که یکی از این مواهب مردم خوب کشور هستند.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: یکی از کلیدی‌ترین وظایف حکومت اجرای عدالت است، وجه تمایز یک امت حق، عدالت خواهی است، نماد عدالت خواهی امام راحل بوده و مقام معظم رهبری(مدظله) نیز ادامه دهنده این مسیر هستند.

وی افزود: ما در ستاد اجرای فرمان امام با هدف ایجاد عدالت آموزشی مدرسه می‌سازیم.

مخبر گفت: ستاد اجرایی در زمینه حوادث ازجمله کرونا در بخش تجهیزات، تشخیص، درمان و دارو و واکسن اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: امروز در سیستان و بلوچستان تفاهم نامه ۳ ساله برای اجرای ۲۴ هزار طرح، با اعتبار ۶ هزار میلیارد تومان با ایجاد اشتغال ۷۴ هزار شغل منعقد خواهد شد. معتقدیم با استفاده از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان به ویژه دریا، شیلات، صید و صیادی و معادن، می‌شود ۴ استان کشور را اداره کرد.

انجام دو برابری تعهد ایجاد اشتغال در سال ۹۸ در استان سیستان و بلوچستان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) همچنین در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای تفاهم‌نامه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی قبلی ستاد اجرایی فرمان امام با استانداری سیستان و بلوچستان، که در دانشگاه سیستان و بلوچستان برپا شده بود؛ گفت: نزدیک دو سال قبل با دعوت استاندار در استان حضور پیدا کردیم تفاهم نامه هزار میلیارد تومانی در بخش اشتغال و زیر بنایی منعقد شد که طی کمتر از دو سال به جای هزار میلیارد تومان دو هزار و دویست میلیارد تومان سرمایه گذاری شد.

مخبر افزود: همچنین قرار بود ۳۰ هزار شغل ایجاد شود اما در مجموع کاری که انجام شده ۵۶ هزار شغل ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در این سفر هم تفاهم‌نامه چهار هزار میلیارد تومانی منعقد می‌شود که ۲۴ هزار طرح با ۷۰ هزار اشتغال را به دنبال خواهد داشت اشتغال در زمینه‌های مختلف مثل مشاغل خرد خانگی که بسیار مؤثر است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تأکید کرد: در فاز اول ۱۰ درصد گوشت کشور از سیستان و بلوچستان تأمین شده برای فاز دوم با این تفاهم‌نامه ۲۵ درصد کمک می‌شود تا از واردات گوشت جلوگیری شود. در بخش‌های بنگاه‌های متوسط و بزرگ هم تصمیماتی گرفته‌شده و برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل هم برنامه داریم.

مخبر اظهار کرد: یکی از کارهای دیگر در این استان، توجه به شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ ها است که با مشارکت دانشگاه قرار بود مرکزی برای این امر تأسیس شود و امروز این مرکز راه افتاده و برخی از ایده‌ها در سطح ملی کاربرد داشته است مثلاً در بحث کرونا برخی ایده‌ها به‌کار گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های دیگر هم ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از این قبل برنامه‌ها دارد گفت: سیستان و بلوچستان اولین استان در این زمینه است که کار شروع شده و به دیگر استان‌ها نیز توسعه خواهیم داد.

اجرای بیش از ۹ هزار و ۱۲۰ طرح اجتماع‌محور در سیستان و بلوچستان

سید امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت نیز در مراسم دیگری که در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان با حضور رئیس ستاد اجرای فرمان امام (ره) برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون در سیستان و بلوچستان ۱۰ هزار و ۶۵۳ طرح در سیستان و بلوچستان اجرا شده است که امسال نیز اجرای ۷۵۰۰ طرح دیگر را نیز متعهد شده‌ایم.

مدیرعامل بنیاد برکت در ادامه افزود: ۵۰ درصد طرح‌های اجتماع محور انجام شده در این استان در بحث تأمین پروتئین از دام سبک، ۹ درصد در زمینه دام سنگین و ۸ درصد در زمینه طیور بوده است.

مدنی گفت: ۵ درصد طرح‌های بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان در حوزه دانش‌بنیان و ۹ درصد در حوزه صنایع دستی بوده است. در امور زیربنایی و فرهنگی نیز ۱۵۱۲ طرح با هزینه بیش از هزار میلیارد تومان انجام شده که بخشی از آن مدرسه‌سازی است که در همین راستا مهرماه امسال ۲۰ مدرسه جدید تحویل خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: تاکنون ۷۴ مرکز درمانی و مرکز جامع سلامت توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سیستان و بلوچستان افتتاح شده است که بیشترین تعداد در بین استان‌های کشور است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید