امام جمعه موقت تهران: جریان‌های سیاسی باید در کنار هم و با هم حرکت کنند

[ad_1]

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه هر حرکتی در کشور برای تضعیف یکدیگر به کاهش سرمایه اجتماعی نظام می انجامد، افزود: جریان‌های سیاسی باید در کنار هم و با هم حرکت کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین ابوترابی‌فر در آیین بهره برداری از پروژه های شهرداری منطقه ۹ گفت: باید از مدیریت شهری تهران برای قدم‌های بلندی که در این دوران و شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی برداشته است و در جهت ارتقا خدمت به همشهریانمان پیشرفته، قدردانی کنم.

وی افزود: شرایط جهان ویژه است. کشورهایی با رشد اقتصادی بالا امروز با رشد منفی شش تا هفت درصد مواجه هستند و حتی برخی کشورهای اروپایی ۱۰ درصد کاهش رشد اقتصادی را پیش بینی کرده اند. در این شرایط سخت جمهوری اسلامی ایران با تحریم های سخت استکباری رژیم آمریکا روبه رو است که بی تردید در چنین شرایط سختی کشور را اداره کردند و راه را برای خدمت به مردم هموار کردن، دشوار است.

وی ادامه داد: مردم این شرایط را رصد و احساس می کنند و رویاروی تنگناها در کنار مدیران و مسئولان ایستاده اند تا کشور در قله های افتخار قرار بگیرد. کمتر کشوری سراغ دارید که در این اندازه در مسیر برون رفت از مشکلات در این دوران سخت میان مردم و مسئولان همکاری و تعامل وجود داشته باشد. امروز تهران در میان پایتخت‌های دنیا به شهری زیبا با بالاترین زیرساخت ها و ظرفیت ها تبدیل شده و جزء چند پایتخت کشورهایی هستیم که از مترو با این حجم بالا برخوردار است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بنیه علمی کشور، ظرفیت‌های مدیریتی و همراهی مردم با دولت و مدیران اشاره کرد و افزود: امیدوارم از این سختی‌ها درس های خوبی بیاموزیم. در مسیر قطع رابطه هزینه ها از محل درآمدهای نفتی که قطعا با سختی همراه است اما یک جهش محسوب می شود. بی تردید بزرگ شدن حجم اقتصاد ایران و تبدیل این ریل مدیریت کشور در سال‌های پیش‌رو دستاوردهای خوبی به همراه دارد. ما در تعقیب ریل هزینه و مدیریت کشور قرار داریم. امروز تقریبا ریالی از درآمدهای حاصل از فروش نفت به بستر هزینه های اجرایی کشور تزریق نمی شود. این تغییر ریل سختی را برای ملت همراه دارد اما آغاز تحول در اقتصاد ایران است.

وی ادامه داد: این دوران با وحدت و انسجام ملی سپری خواهد شد. امروز مدیریت شهری کشور نیازمند همراهی مدیریت اجرایی، قضایی و قانون گذار کشور است و اگر این همراهی نبود ارائه خدمات به مردم به سرعت فراهم نمی شد. قطعا همراهی نیروهای مسلح و این ارتباط به افزایش رضایتمندی مردم کمک خواهد کرد.

وی تاکید کرد: جریان های سیاسی باید در کنار هم و با هم حرکت کنند و هر حرکتی برای تضعیف یکدیگر به کاهش سرمایه اجتماعی نظام می انجامد در حالی که باید در جهت افزایش سرمایه اجتماعی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: امروز ایران جزء چند کشور دنیاست که در حوزه کرونا آمارهای درست ارائه می کند. در حقیقت اولا آمار دارد و بعد آمار درست ارائه می کند. امیدواریم این خدمات به نحو شایسته ادامه پیدا کند. امیدواریم با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با توجه به ظرفیت ها و کادر درمان مجربی که در اختیار داریم از این دوران به سلامت عبور کنیم. امروز ما با ضوابط حداقلی در حال عبور هستیم در حالی که برخی کشورها شرایط سختی دارند ما کمترین محدودیت ها را داریم. لذا نیاز است که این روابط حداقلی را به درستی رعایت کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید