امارات شورشیان شرق لیبی را به سامانه‌های پدافندی مجهز می‌کند

[ad_1]

چند منبع آگاه مصری فاش کردند که امارات درصدد مجهز کردن شورشیان شرق لیبی به سامانه‌های پدافند هوایی بوده و به همین منظور تجهیزاتی را به مصر ارسال کرده است.

به گزارش ایسنا، العربی الجدید به نقل از چند منبع مصری فاش کرد که تجهیزات جدیدی مربوط به سامانه‌های پدافند هوایی از امارات وارد مصر شده است تا از این کشور به لیبی منتقل شده و در اختیار شورشیان تحت امر خلیفه حفتر موسوم به “ارتش ملی لیبی” قرار بگیرند.
طبق گفته منابع مذکور، امارات همچنین به دلیل ترس از اجرایی کردن قاطعانه‌تر قطعنامه منع ارسال سلاح به لیبی از دولت مصر درخواست کرده که تمام حمایت‌های ممکن را از شبه‌نظامیان تحت امر خلیفه حفتر انجام دهد و در این زمینه کاملاً مُصر است.

در همین حال، چند منبع میدانی لیبیایی نیز به العربی الجدید گفتند که اردن هم از مارس گذشته روند تحویل شش پهپاد به شبه نظامیان تحت امر حفتر را آغاز کرده است.

طبق گفته این منابع، اقدام اردن برای تحویل شش پهپاد طبق توافق صورت گرفته میان دو طرف و با حمایت مالی امارات انجام می‌شود. این پهپادها از نوع “سی اچ ۴” ساخت چین هستند که دولت اردن پیشتر برای تجهیز نیروهای هوایی خود آنها را از پکن خریداری کرده بود.

منابع مذکور در ادامه فاش کردند که دولت اردن این پهپادها را با مداخله امارات و کسب اجازه از چین به نیروهای خلیفه حفتر فروخته است.
این منابع همچنین با اشاره به جزئیات توافق صورت گرفته میان اردن و نیروهای تحت امر حفتر، گفتند که توافق امضاء شده میان دو طرف شامل آموزش شماری از مهندسان نیروی هوایی در آموزشگاه هوایی پادشاهی اردن به منظور تعلیم تعمیر جنگنده‌های شورشیان شرق لیبی و همچنین آموزش چگونگی هدایت پهپادهای مذکور می‌شود.
طبق گفته این منابع، نیروهای خلیفه حفتر درصدد گسترش دامنه حملات هوایی خود علیه نیروهای دولت وفاق ملی هستند.
این درحالی است که طبق گزارش العربی الجدید، دولت وفاق ملی لیبی با اجرای توافقنامه صورت گرفته میان این دولت و ترکیه مبنی بر مجهز کردن آن به سامانه‌های پدافند هوایی پیشرفته، خطر حملات جنگنده‌های وابسته به خلیفه حفتر و کشورهای هم‌پیمان با وی مانند مصر و امارات را دفع  کرده است.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *