اقلام محافظتی را از داروخانه‌ها تهیه کنید/ توزیع ماسک‌های تولیدی لرستان در داروخانه‌ها

[ad_1]

ایسنا/لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ماسک‌های تولیدی استان در داروخانه‌ها در دسترس مردم قرار دارد.

دکتر محسن اسد بیگی اظهار کرد: به‌عنوان پشتیبان مراکز بهداشتی و درمانی، برای تأمین تجهیزات مصرفی همانند مواد ضدعفونی، ماسک و… با همکاری دستگاه‌های اجرایی و با سازمان‌دهی صورت گرفته در حال حاضر از بُعد مواد ضدعفونی‌کننده که برای جلوگیری از ابتلا کرونا بکار می‌رود، در کل استان فراهم است.

وی با اشاره به پتانسیل داروخانه‌ها و همکاری خوبی که در این زمینه وجود دارد، خاطرنشان کرد: محلول‌های ضدعفونی‌کننده با قیمت مناسب و به اندازه کافی در داروخانه‌ها وجود دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت استاندار و سازمان صمت، تولیدکننده‌ها و بسیج سازندگی در زمینه تولید ماسک پای کار آمدند و وارد عمل شدند.

اسدبیگی اضافه کرد: ماسک‌های تولیدی و مورد تائید سازمان غذا و دارو، در حال حاضر به میزان لازم در تمام داروخانه‌ها در حال توزیع است.

وی با تأکید بر اینکه از مردم عزیز خواهشمندیم که وسایل حفاظتی همانند ماسک، محلول ضدعفونی‌کننده و… را از داروخانه‌ها تهیه کنند، افزود: اگر شهروندان ابهام و موردی در این زمینه داشتند، می‌توانند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از ابتدا شیوع ویروس کرونا، بدون محدودیت مالی اقدام به خرید تجهیزات لازم برای کادر بهداشت و درمان کرد، بیان کرد: همچنین خیرین گرامی نیز هم پای کار آمدند و در این زمینه کمک‌های زیادی کردند.

اسدبیگی با بیان اینکه در حال حاضر ۳ واحد تولید الکل در لرستان داریم که به‌صورت ۳ شیفت فعالیت دارند، افزود: ۲۰ کارخانه فرآوری مجوز دادیم کهبا قیمت مناسب به استان‌های دیگر هم صادرات دارند.

وی با بیان اینکه اولویت توزیع محصولات با لرستان است، ادامه داد: از حمایت‌های استاندار، ریاست دانشگاه، دادستان و سازمان صمت قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید