افزایش ۲۳ درصدی ترددهای جاده‌ای در هفته اول اردیبهشت

[ad_1]

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: میانگین تردد در جاده‌های کشور در هفته اول اردیبهشت نسبت به هفته آخر فروردین ماه ۲۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، روز آخرین فروردین ماه بود که سردار سید کمال هادیانفر، رییس پلیس راهور ناجا از پایان پایان محدودیت های ترافیکی طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور خبر داد و گفته بود که «کلیه محدودیت‌های ترافیکی بین استانی از  اول اردیبهشت کاملا برداشته شده و تردد در سطح کشور عادی می‌شود.» تصمیمی که با دستور ستادملی مقابله با کرونا اتخاذ شده و البته همچنان تاکید شده بود که مردم از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

پس از این تصمیم ترددهای جاده‌های بین استانی بدون محدودیت انجام شد و همانطور که قابل پیش‌بینی هم بود میزان تردد در جاده‌ها افزایش یافت. موضوعی که سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز آن را تایید کرده و به ایسنا می‌گوید: آمارهای پلیس راهور از میزان تردد در جاده‌های کشور حاکی از آن است که در هفته اول اردیبهشت ماه تردد در جاده‌های کشور ۲۳ درصد در مقایسه با هفته آخرین فروردین ماه ۹۹ افزایش داشته است.

وی درباره اینکه آیا جاده‌ای به دلیل پیشگیری از کرونا مسدود است یا خیر، گفت: طبق دستور واصله از ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی محدودیت‌های ترافیکی در این خصوص برداشته شده و ترددها به شکل عادی در جریان است. البته تمامی دستگاه‌ها هماهنگ با ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و اگر تصمیم جدیدی اتخاذ شود، پلیس آن را اجرا خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید