افتتاح ۶ پروژه ورزشی در گیلان

[ad_1]

ایسنا/گیلان مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان از افتتاح ۶ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

مریم بخشی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، ماه شهادت سالار آزادگان جهان و سرور شهیدان اسلام امام حسین(ع)، اظهار کرد: ۶ پروژه ورزشی قابل افتتاح و آماده بهره برداری در هفته دولت در حوزه ورزشی پیش بینی شده است که این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، ملی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی احداث شده که خدمتی دیگر از دولت تدبیر و امید به مردم شریف استان است.

بخشی با اشاره به افتتاح زمین چمن مصنوعی شهید اسماعیلیان آستانه اشرفیه ، افزود: این  زمین ورزشی از پروژه‌های پیش بینی شده برای افتتاح در هفته دولت است که در این ایام به بهره برداری خواهد رسید. برای احداث این زمین ورزشی بیش از۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: زمین چمن مصنوعی روستای کیسم و پرکاپشت آستانه اشرفیه، زمین چمن مصنوعی لشت نشاء، زمین چمن مصنوعی روستاهای میکال سیاهکل و ایشکای لاهیجان در مساحتی به متراژ ۵۳۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح در این هفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به سایر پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در استان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: هم اینک ۴۶ پروژه نیمه تمام ورزشی در گیلان وجود دارد که ۱۴پروژه بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند .

وی با بیان اینکه ورزش استان در دولت تدبیر و امید از جهت توسعه زیرساخت ها، باشگاه‌های ورزشی، مربیان و داوران فعال و سرانه فضاهای ورزشی از حداقل ۲۱ درصد تا حداکثر ۵۷ درصد رشد داشته است، افزود: تعداد باشگاه‌های فعال در پیش از دولت تدبیر از مرز ۵۶۲  باشگاه گذر نکرده بود، در حالی که این تعداد در دولت تدبیر به حدنصاب ۱۳۰۰رسیده است و ما شاهد رشد قابل ملاحظه ورزش استان در همه بخش‌ها بودیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، حضور بخش خصوصی را در توسعه زیرساخت‌های ورزشی بسیار حایز اهمیت برشمرد و گفت: در راه اندازی باشگاه‌های ورزشی بیش از ۱۳۱ درصد نسبت به دولت قبل رشد داشته‌ایم. راه‌اندازی ۷۰ خانه ورزش روستایی در روستاهای استان نیز هدیه دولت تدبیر و امید به منظور رونق ورزش در روستاهای استان است .

بخشی مساحت اماکن ورزشی ویژه ورزش و جوانان را با رشدی ۲۱ درصدی حدود یک میلیون و ۳۱۵ هزار مترمربع اعلام کرد و یادآورشد: این رقم در دولت قبل حدود یک میلیون و ۷۵ هزار مترمربع بوده است.

وی رشد ۸۳ درصدی تعداد مربیان و داوران ورزش استان را قابل اعتنا ارزیابی کرد و افزود: تعداد مربیان ورزش استان در دولت پیشین حدود ۹ هزار نفر بوده که این آمار در دولت تدبیر به بیش از ۱۴ هزار مربی افزایش یافته است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید