اعلام آمار ازدواج و طلاق طی ۲ سال گذشته در کرمان

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفتر طلاق در استان کرمان داریم که ۲۱ هزار و ۴۸۱ مورد واقعه ازدواج و ۵۶۹۶ واقعه طلاق در سال گذشته ثبت کرده اند.

“علی محمودی” صبح امروز پنجم تیرماه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: صدور اسناد مالکیت و کاداستر، اسناد رسمی و اجرای اسناد رسمی از اهداف و برنامه های سازمان ثبت اسناد است.

وی افزود: در سال گذشته ۹۴ هزار و ۹۰۷ فقره سند مالکیت کاداستری در استان کرمان صادر شده که ۳۷۳۷ برگ سند مالکیت از این تعداد، مربوط به اراضی دولتی است.

محمودی تصریح کرد: تعداد اسناد مالکیت کاداستری که از سال ۸۹ تاکنون صادر شده، ۷۹۵ هزار جلد سند است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به الکترونیکی شدن اسناد بیان کرد: از ۲۱ واحد ثبتی در استان کرمان ۱۹ واحد به طور کامل اسکن و آرشیو پرونده ها انجام شده و در شش واحد از این ۱۹ واحد پرونده فیزیکی حذف شده و پرونده ها به صورت الکترونیکی وجود دارد.

وی افزود: مهلت اجرای قانون کاداستر تا پایان سال ۹۸ بود و بعد از آن ادارات ثبت نمی توانند هیچگونه خدمات ثبتی به دارندگان سند دفترچه ای ارائه بدهند و باید نسبت به دریافت سند تک برگ اقدام کنند.

محمودی اظهار کرد: از ۱۸ میلیون هکتار اراضی استان کرمان، ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی ملی است و بیشترین مالکیت مربوط به منابع طبیعی است که ۱۱ میلیون ۶۰۰ هزار هکتار از این اراضی ملی دارای سند مالکیت شده است.

وی تصریح کرد: برای حل مشکل دستگاه های دولتی در راستای قانون کاداستر تفاهمنامه هایی منعقد کرده ایم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: ۲۲ هزار و ۱۵۳ مورد بازداشت املاک و ۱۹ هزار و ۷۱ مورد رفع بازداشتی در سال گذشته در استان صورت گرفته و استعلامات پاسخ داده شده از بانک جامع اطلاعاتی املاک نزدیک به ۱۱۶ هزار مورد بوده است.

وی با اشاره به اجرای اسناد رسمی در ادارات ثبت افزود: حدود ۸۰۰۰ پرونده در ادارات ثبت در این زمینه تشکیل شده که ۵۳۴۴ فقره از آنها رسیدگی و مختومه شده که با این رسیدگی ها حدود ۲۱۸ میلیارد تومان از معوقات بانکی وصول شده است.

محمودی عنوان کرد: کل درآمد ثبت اسناد استان کرمان در سال ۹۸ نزدیک به ۴۳ میلیارد تومان بوده که به خزانه واریز شده است.

وی با اشاره به ثبت شرکت ها در سال گذشته در استان کرمان گفت: ۸۲۲۸ مورد تغییرات ثبت شرکت ها را در استان داشتیم که ۱۴۶۶ مورد ثبت شرکت جدید و ۱۶۸ مورد انحلال شرکت ها و موسسات را داشتیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بیان کرد: ۴۹۰ بازرسی از دفاتر اسناد رسمی در سطح استان در سال قبل صورت گرفته و ۴۳۳ هزار و ۳۲۱ سند در این بازدیدها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

محمودی با بیان اینکه ۲۰۴ دفترخانه اسناد رسمی در استان کرمان داریم که ۶۹۹ هزار و ۶۲۳ فقره سند رسمی در این دفاتر در استان در سال ۹۸ تنظیم شده است اظهار کرد: ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفتر طلاق در استان کرمان داریم که ۲۱ هزار و ۴۸۱ مورد واقعه ازدواج و ۵۶۹۶ واقعه طلاق در سال گذشته ثبت کرده اند.

وی بیان کرد: همچنین در سال ۹۷ تعداد ۵۶۱۰ واقعه طلاق و ۲۱ هزار و ۷۲۴ مورد واقعه ازدواج در استان کرمان ثبت شده بود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید