اظهارات غیرمسؤولانه حریری درباره رویدادهای جنوب و دولت لبنان

[ad_1]

نخست وزیر سابق لبنان اظهار کرد: من نمی‌فهمم حسان دیاب با این دیپلماسی ما را به کجا می‌برد؟ چطور نخست وزیر درباره کشور دوست که در داخل آن را مادر مهربان می‌خوانند، اظهار نظر می‌کند؟ برای این اظهارات متاسفیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان در اظهاراتی جدید با حمله به دولت کنونی کشورش و زیر سوال‌ بردن عملکرد نخست وزیر اشاره کرد: ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه پیامی برای لبنان داشت او گفت به خودتان کمک‌کنید تا به شما کمک کنیم اما نخست وزیر اظهار بی‌اطلاعی کرد.

حریری درباره رویدادهای جنوب در اظهاراتی غیرمسؤولانه گفت: با تمدید ماموریت نیروهای یونیفل در جنوب آیا لازم است حزب‌الله لبنان این گونه عمل کند؟ ارتش و یونیفل آنجا هستند دولت کجاست که ما را درباره اتفاق روی‌ داده مطلع کند. آیا باید مشکل دیگری به مشکلات اقتصادی بیفزاییم مساله امروز مردم مسائل معیشتی است. بر فروپاشی اقتصادی تمرکز کنید زیرا بدون حل و فصل آن دیگر هیچ کس نمی‌تواند پایداری و مقاومت کند.

او این گونه ادامه دا: سیاست خویشتن‌داری وجود ندارد. اسرائیل طرف تجاوزگر است آیا جایز است بگوییم به تو امروز یا فردا پاسخ خواهیم داد؟

او این سوال را مطرح کرد چرا باید به فرانسه نیز حمله کرد؟

حریری ادعا کرد: زمانی که من نخست وزیر بودم شروطی به من درباره این پست و آن پست مطرح می‌کردند اما نمی‌بینیم جبران باسیل مصاحبه‌ای کند هیچ یک از ما حرفی از او نمی‌شنویم. در هفت اوت موضع خود را اعلام خواهم کرد. در مساله پرونده ترور رفیق حریری ذهنیتی وجود دارد اما عدالت باید محقق شود.

نخست وزیر پیشین لبنان گفت: حسان دیاب، نخست وزیر فراموش کرده سوال کند نخست وزیر کجاست؟ من موافق سد “بسری” هستم زیرا لبنان را سیراب می‌کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید