ازدواج با افراد دارای اختلال پارانوئید اشتباه است

[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی یک روانشناس بالینی گفت: ازدواج با افرادی که دارای اختلال شخصیتی پارانوئید هستند اشتباه است.

دکترحامدسجادپور، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه افرادی که دارای خصوصیات شکاکی، بدگمانی و… هستند به عنوان افراد دارای اختلال پارانوئید شناخته می‌شوند، اضافه کرد: افرادی که دارای این اختلال هستند اصولا در زندگی مشترک به همسر خود به گونه‌ای خاص غیرتی بوده و به نوعی برای تمام مسائل به همسر خود شک می‌کنند.

وی با بیان اینکه داشتن فرزند دختر برای افراد دارای اختلال پارانوئید دردساز خواهد بود، افزود: ازدواج با افرادی که دارای این اختلال هستند زندگی طرف مقابل را به تباهی می‌کشاند و از همین جهت به مشاوره‌های پیش از ازدواج تاکید می‌شود.

سجادپور ادامه داد: افرادی که دارای این اختلال هستند ناخواسته شریک زندگی خود را به سمتی سوق می‌دهند که در زندگی خیانت کند و از طرفی تهمت‌های بیش از اندازه‌ای که به شریک زندگی خود می‌زنند، مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند.

به گفته این روانشناس بالینی اختلال پارانوئید اختلالی بیشتر ژنتیکی است و مشاوره برای اینگونه افراد جوابگو نیست و همچنین داروی خاصی نیز برای این اختلال وجود ندارد از همین جهت ازدواج با افراد دارای اختلال پارانوئید به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

وی افزود: افرادی که دارای این اختلال هستند قبول ندارند که بیمار هستند و همین مسئله درمان و مشاوره این افراد را دشوارتر می‌کند.

سجادپور تصریح کرد: هنگامی که پدر خانواده دارای اختلال پارانوئید باشد در شخصیت فرزند خانواده نیز تاثیرگذار است و همین مسئله موجب می‌شود تا به نسل‌های بعدی افراد نیز منتقل شود.

این روانشناس بالینی تاکید کرد: این اختلال در تمام دنیا وجود دارد و شدت و یا ضعیف بودن اختلال پارانوئید باید توسط روانشناس و یا روان‌پزشک بررسی شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید