اردکان با کمبود 160 تخت بیمارستانی روبرو است

[ad_1]

ایسنا/یزد نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که کادر درمانی یزد در زمان شیوع کرونا سرآمد کشور است، ازکمبود ۱۶۰ تخت بیمارستانی در اردکان خبر داد.

«محمدرضا دشتی اردکانی» عصر دیروز پنجم تیرماه در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به مجاهدت‌های پزشکان و پرستاران در دوران شیوع کرونا و تقدیر مقام معظم رهبری از آنها اظهار کرد: کادر درمان و پرستاری یزد در دوران شیوع کرونا، سرآمد کشور بودند.

وی با بیان این‌که وضعیت بودجه کشور متاسفانه مطلوب نیست، افزود: با توجه به این‌که بخش سلامت را نمی‌توان تعطیل کرد، باید بگردیم و راهکارهایی برای کمک به این بخش پیدا کنیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که عدالت در بهداشت و درمان اردکان رعایت نشده، گفت: به لحاظ تاسیس دانشکده‌های پرستاری و پزشکی، به لحاظ تعداد کم تخت‌های بیمارستانی و نیروی انسانی وضعیت این شهرستان اصلا خوب نیست.

دشتی با اشاره به این‌که استان یزد اردکان با کمبود ۱۶۰ تخت بیمارستانی و ۱۴۰ نیروی درمانی روبرو است، تصریح کرد: این موضوع مشکلات زیادی در شهرستان اردکان به وجود آورده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: الان در کل استان و کشور پرستاران با مشکلات زیادی مواجه هستند؛ چرا برای رفع مشکلات این پرستاران اقدامی جامع صورت نمی‌گیرد که بتوان مشکل آنها به صورت کامل رفع شود.

وی بیان کرد: باید در این حوزه از سوی مدیران علوم پزشکی و نمایندگان مجلس بررسی‌های لازم صورت پذیرد و بتوانیم راهکارهایی برای رفع مشکلات آنها ارائه و در جهت اجرای آن تلاش کنیم.

دشتی در پایان با تاکید بر این‌که جلسات و نشست‌هایی که بین مسئولان برگزار می‌شود باید خروجی مناسبی داشته باشد، گفت: این‌که بنشینیم و صحبت کنیم و کار خاصی انجام ندهیم هیچ ارزشی ندارد؛ باید نسبت به رفع این مشکلات قدم برداریم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید