ارتش سوریه با بقایای داعش در جنوب رقه درگیر شد/ پایان عملیات “قسد” در دیرالزور

[ad_1]

یک منبع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: درگیری‌های شدیدی بین یگان‌های ارتش سوریه و بقایای داعش در بادیه رقه رخ داد، این درگیری‌ها همزمان با اجرای سلسله حملات هوایی جنگنده‌های ارتش سوریه به خطوط امداد و تحرکات داعش در منطقه رخ داد.

به گزارش ایسنا، این منبع فاش کرد، گروه‌های داعش تلاش کردند امروز،‌ سه‌شنبه به مواضع ارتش سوریه در بادیه رقه (۳۰ کیلومتری جنوب رقه) حمله کنند اما یگان‌های رصد ارتش سوریه توانستند آنها را در جریان نفوذ به سمت مقرهای ارتش در منطقه شناسایی کنند. در این راستا جنگنده‌های سوریه و روسیه سلسله حملاتی را صورت دادند که به نابودی گروهی از خودروهای داعش و کشته و زخمی شدن تعدادی از آنها منجر شد.

وی افزود: گروه‌های مسلح داعشی تلاش می‌کنند بین دو بادیه رقه و دیر الزور رفت‌وآمد کنند و غیرنظامیان را با هدف سرقت و تامین مالی خود هدف قرار دهند.

از سوی دیگر، نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در بیانیه‌ای اعلام کردند، در چارچوب تعقیب و پیگرد بقایای داعش در مناطق دیر الزور مرحله نخست عملیات “بازدارندگی تروریسم” تکمیل شد.

در این بیانیه آمده است: نیروهای ما در ۱۷ ژوئیه مرحله دوم عملیات بازدارندگی تروریسم را با حمایت ائتلاف آمریکایی آغاز کردند. در این عملیات مخفیگاه‌های داعش و تمام عاملان ناامنی در مناطق بصیره، الشحیل، الزر، الذیبان و الحویج در حومه شمالی رقه در کرانه رود فرات هدف گرفته شدند.

در این بیانیه تاکید شد: نیروهای قسد در پایان مرحله دوم این عملیات توانستند اهداف مورد نظر را محقق و ۳۱ تروریست را بازداشت کنند که در میان آنها یک مسؤول برجسته داعش هم حضور دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید