ارامنه از سر اعتقاد در مراسم عزاداری امام حسین(ع)شرکت می‌کنند

[ad_1]

نماینده ارامنه جنوب در مجلس با بیان اینکه شخصیت ویژه تاریخی و زندگی امام حسین(ع) و موضوع محرم امری است که برای همه انسان ها دارای ارزش است، گفت: خیلی از ارامنه از سر اعتقادی که دارند در مراسم عزاداری امام حسین(ع) شرکت می کنند.

روبرت بگلریان در گفت وگو با ایسنا، درباره مشارکت هموطنان ارامنه در برگزاری مراسم محرم و عزاداری امام حسین (ع) و چرایی این موضوع گفت: خیلی از ارامنه در کشور در کنار مسلمانان زندگی می کنند و درباره محرم، شخصیت امام حسین (ع) و آزادی خواهی ایشان اطلاعات نسبتا خوبی دارند و به این امر احترام می گذرند.

وی افزود: با توجه به مبانی دینی مشترک، زندگی مشترک فرهنگی و اجتماعی میان مسلمانان و ارامنه در کشور شاهد مشارکت ارامنه در مراسم عزاداری امام حسین(ع)هستیم، اعتقاد به خداوند و اعتقاد به احکام خداوند در جهت آزادی خواهی و حق طلبی در میان ادیان الهی و ابراهیمی مشترک است، از سوی دیگر شخصیت ویژه تاریخی و زندگی امام حسین(ع) و موضوع محرم امری است که برای همه انسان ها دارای ارزش است، این امر در فطرت انسان است که در پی آزادگی، عدالت و دادخواهی و زندگی خداپرستانه قدم بردارد.

بگلریان عنوان کرد: خیلی از ارامنه به احترام همسایگان مسلمان خود در مراسم عزاداری شرکت می کنند و یا خیلی از آن ها از سر اعتقادی که دارند در امر برپایی مراسم عزاداری و انجام نذورات با هموطنان مسلمان مشارکت دارند، برای مثال در تهیه اقلام غذای نذری مانند برنج و گوشت مشارکت می کنند.

نماینده ارامنه جنوب در مجلس تصریح کرد: شاید چون در برخی محل ها جمعیت ارامنه در همسایگی مسلمانان بیشتر بوده و در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع)مشارکت داشتند، این تلقی به وجود آمده که ارامنه مراسمی به صورت خاص برگزار می کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید