اختصاص هزینه زیباسازی شهر رفسنجان به مبارزه با بیماری کرونا

[ad_1]

ایسنا/کرمان شهردار رفسنجان با بیان اینکه قبل از نوروز هر سال گل آرایی، زیباسازی و تزئین شهر رفسنجان برای استقبال از بهار انجام می شد، گفت: امسال این هزینه در بخش مبارزه با ویروس کرونا و تجهیز آزمایشگاه تشخیص بیماری کرونا اختصاص یافت.

محمدرضا عظیمی زاده عصر امروز 23 فروردین ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت هایی که شهرداری رفسنجان در رابطه با کنترل و شیوع بیماری کرونا انجام داده است، اظهار کرد: خوشبختانه استان کرمان و شهرستان رفسنجان با توجه به تجربه هایی که از سایر استان ها در مبارزه با ویروس کرونا داشتند و آنها را در راستای حفظ سلامت مردم به کار گرفتند شیوع بیماری در این استان و رفسنجان به نسبت دیگر استان ها خوب کنترل شد.

وی افزود: دستگاه ها و ارگان ها در مهار این ویروس وظایفی داشتند و باید برای حفظ سلامت مردم اجرا می کردند که شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان هم به تبعیت از فرامین ستاد مبارزه با کرونا در استانداری و فرمانداری شهرستان خوب عمل کرد و فعالیت های شایسته ای را انجام داد.

وی بیان کرد: یکی از فعالیت ها توسط شهرداری پاکسازی و نظافت شهر به طور جدی تر از قبل توسط پیمانکاران می باشد که هر روز در حال انجام است.

شهردار رفسنجان تصریح کرد: در بحث ضدعفونی کردن شهر، مشق همدلی توسط شهرداری، بسیجیان، گروه های جهادی، موکب ها و تشکیلات مختلف در حال انجام است و هر روز شهر ضدعفونی می شود، مواد اولیه شستشو و ضدعفونی کننده، سوخت، آب، لباس، ماسک و دستکش برای افراد پای کار این مجموعه ها را تأمین می کنیم تا شهر از آلودگی پاک شود و این موضوع بسیار کمک کننده بود.

عظیمی زاده عنوان کرد: آماده سازی شهر برای استقبال از بهار کاری است که هر ساله شهرداری انجام می دهد از نظر زیبایی و گل آرایی اتفاقات کم امّا خوب انجام شد تعداد کمی سفره های هفت سین در سطح شهر پهن شد چون نمی خواستیم تجمع زیاد شود و مردم در شهر کمتر حضور یابند و با ماندن در خانه از سلامتی بیشتر برخوردار باشند.

شهردار رفسنجان خاطرنشان کرد: هزینه گل آرایی، زیباسازی و تزئین شهر رفسنجان در جهت استقبال از بهار، امسال خرج تأمین تجهیزات آزمایشگاه کووید۱۹ شد و در این راستا اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال صرف شد و این آزمایشگاه در هفته جاری راه اندازی خواهد شد و نمونه های آزمایش تست کرونا در همین شهر انجام خواهد شد.

عظیمی زاده ادامه داد: از آنجا که شهرداری هم مثل سایر نهادها وظیفه ای در قبال حفظ سلامتی مردم دارد یکی دیگر از فعالیت های شهرداری، کمک به نیازمندان واقعی است که نان آور خانه هستند و به نوعی از بحران کرونا آسیب دیده اند لذا با برگزاری طرح میهمانی بزرگ رفسنجانی ها در نیمه شعبان شهرداری رفسنجان نیز یک هزار سبد کالا به ارزش هر کدام ۴۰۰ هزار تومان کمک کرد تا کسانی که کسب و کارشان مورد آسیب قرار گرفته و توان مالی و ارتزاق شان کم شده از این سبد بهره مند شوند.

شهردار رفسنجان از دیگر فعالیت ها برای مهار کرونا را تعطیلی جمعه بازار، خاموش شدن روشنایی پارک ها جهت جلوگیری از تجمعات برشمرد و افزود: حمل و نقل عمومی و خط واحد ها نیز تا زمانی که کار می کردند ضدعفونی می شدند و از چند روز قبل از عید نوروز تاکنون تعطیل شدند تا مردم کمتر رفت و آمد داشته باشند.

عظیمی زاده یادآور شد: این همکاری و همیاری با حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری اتفاق افتاد و خوشحالیم که این بیماری در رفسنجان مهار شد.

شهردار رفسنجان در ادامه در خصوص ارائه خدمات شهرداری در سطح شهر به معلولان توضیح داد: بحث مناسب سازی شهر برای معلولین و سالمندانی که توان جسمی شان محدود است کار بسیار بزرگ بود امّا هنوز این طرح تکمیل نشده و امیدواریم با مناسب سازی بتوانیم خدمتی به جامعه معلولین برسانیم.

عظیمی زاده گفت: با توجه به رویداد اخیر و شیوع ویروس کرونا به کسانی که برای دریافت خدمات شهرداری و تمدید پروانه چک دارند فرصت مناسب می دهیم تا پرداخت کنند و مشکلی ندارند.

وی در پایان تأکید کرد: مردم در خانه بمانند و برای انجام کارهای غیرضروری بیرون نیایند؛ خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند با هماهنگی پلیس راهنمایی رانندگی دستفروشان جمع آوری شده اند و این کار ادامه دارد ممکن است این تماس ها به سلامت مردم آسیب برساند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید