احیای ۳۰ واحد تعاونی در لرستان

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از پیش‌بینی احیای ۳۰ واحد تعاونی در سال جهش تولید خبر داد.

علی آشتاب امروز پانزدهم تیرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری سال از طرف مقام معظم رهبری به نام جهش تولید با برنامه‌ریزی صورت گرفته در مرحله اول سعی ما این است که بتوانیم تعاونی‌هایی را که راکد هستند و قابلیت احیا و بازگشت آن‌ها به تولید وجود دارد به تولید برگردانیم و پیش‌بینی ما این است که ۳۰ طرح تعاونی را در سطح شهرستان‌های استان شناسایی و با بررسی نقاط قوت و ضعف بتوانیم آن‌ها را به چرخه تولید برگردانیم.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها می‌توانند منجر به توسعه اقتصادی، بهبود کسب‌وکار و بهبود درآمد اقشار مختلف شوند، ادامه داد: برنامه‌ریزی سال جاری برای تشکیل ۱۰۰ تعاونی جدید است که باید با توجه به منابع بانکی و همکاری دستگاه‌های مرتبط تصویب نهایی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه تعاونی‌های استان سال گذشته بیش از ۴۶ میلیون دلار از محصولات خود را به خارج از کشور صادر کرده‌اند، افزود:‌ این صادرات در حوزه خدمات، صنعت، معدن و کشاورزی بوده که از طریق گمرک‌های مختلف انجام شده است.

آشتاب تصریح کرد: سال گذشته تعداد ۱۱۲ طرح تعاونی در زمینه‌های مختلف با ۱۷۲۷ فرصت شغلی و ۱۵۴۳ نفر عضو در استان تشکیل و در این مدت ۷۵ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی مهارتی تخصصی، مدیریتی و مجازی برای تعاون گران استان برگزار شده است.

وی با اشاره به تعاونی‌های فعال استان خاطرنشان کرد: ۳۸۳۶ تعاونی فعال با اشتغال ۲۸ نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *