اجرای پویش “دوشنبه های ورزش و کار” توسط فدراسیون کارگری

[ad_1]

رئیس فدراسیون آماتوری ورزش کارگری گفت: با اجرای پویش سراسری دوشنبه های ورزش و توسعه ورزش همگانی در بین واحدهای صنعتی و تولیدی سطح کشور به دنبال ایجاد نشاط و شادابی در بین ورزشکاران کارگر هستیم.

جواد رمضی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: ابلاغیه رسمی دستورالعمل اجرایی پویش “دوشنبه های ورزش و کار” از سال گذشته از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران کل استان ها ارسال و اجرایی شد. این ابلاغیه در راستای گسترش فرهنگ ورزش همگانی به ویژه پرداختن به ورزش صبحگاهی در راستای تحقق شعار محوری ورزش، نشاط و بهره وری در بین جامعه کار و تلاش کشور بر اساس آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار بود.

وی گفت: در آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار آمده است که کلیه کارفرمایان کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و … موظف هستند در راستای توسعه ورزش در بین کارگران بر اساس این ماده همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس فدراسیون آماتور ورزش کارگری اضافه کرد: متاسفانه این آئین نامه طی سالیان گذشته اجرایی نشد و با پیگیری های صورت گرفته از سوی فدراسیون ورزش کارگری تنها در ۱۸ کارخانه این پویش اجرایی شد. حال به دنبال آن هستیم با ابلاغ دستورالعمل اجرایی این پویش بتوانیم دوباره ورزش صبحگاهی را در بین کارگران کارخانجات توسعه دهیم و این قانون دوباره پررنگ دیده شود و بتوانیم در جهت توسعه ورزش همگانی و صبحگاهی و فرهنگ پرداختن به ورزش در بین کارگران گام موثری برداریم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال بی‌نظیر جامعه کارگری و به ویژه مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی و اثرگذاری مطلوب این پویش، فدراسیون ورزش کارگری تصمیم بر آن گرفت این پویش در سایر استان های کشور نیز در چارچوب قانون و مقررات اجرایی شود و بتوانیم از ظرفیت اسناد و قوانین آئین نامه اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار بهره برداری مطلوبی را داشته باشیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم با ابلاغ این پویش و با همکاری ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات های ورزش کارگری و انجمن های ورزش همگانی کارگران سراسر کشور شاهد نهادینه شدن فرهنگ پرداختن به ورزش همگانی به ویژه ورزش صبحگاهی در واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی وافزایش شادابی و نشاط در محیط های کارگری باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید