اجرای پروژه‌های زیرساختی برای حل معضلات ترافیکی تبریز در سال جاری کلید خورد

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار تبریز گفت: اجرای پروژه‌های زیرساختی برای حل معضلات ترافیکی در سال جاری کلید خورد.

ایرج شهین باهر  روز چهارشنبه در حاشیه آغاز به کار پروژه تقاطع غیر همسطح ارتش، اظهار کرد: پیرو مصوبات شورای شهر ، عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح ارتش به عنوان اولین پروژه سال ۹۹ شهرداری تبریز از امروز آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: کار احداث این تقاطع کمی دیرتر از زمان مقرر شروع شده است که دلیل آن، موضوع کرونا و تعطیلی روزنامه‌ها و تاخیر در برگزاری مناقصه است.

شهردار تبریز بیان کرد: با این حال با انتقال و واگذاری پادگان ارتش و ایجاد کاربری‌های جدید، در آینده احتمال تراکم و ترافیک در این منطقه وجود داشت و براین اساس لازم بود تا تقاطع همسطح در این مسیر ایجاد شود.

وی افزود: همچنین، مسیر خیابان آزادی از جمله مسیرهای سرعتی است و در طول مسیر با احداث زیرگذر و روگذر تلاش شده تا خودروها بدون توقف حرکت کنند که در این راستا نیز ضرورت داشت تا این تقاطع غیرهمسطح احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که تقاطع ارتش، دو سال قبل مسیرگشایی و به شکل عرضی به شهید کسایی وصل شد، به نوعی ترافیک مرکز را به شهید کسایی انتقال داده است که احداث تقاطع غیرهمسطح  می‌تواند این میزان ترافیک را نیز کاهش دهد.

شهین‌باهر ادامه داد: احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح ارتش به لطف خدا و پس از تصویب شورای محترم شهر از امروز شروع می شود و ما تلاش می کنیم که در اسرع وقت این پروژه را به اتمام رسانده و به مردم عزیز شهرمان تقدیم کنیم.

وی یادآور شد: تلاش شهرداری تبریز این است که در سال جاری پروژه‌های ترافیکی زیرساختی برای پیشگیری از ترافیک عملیاتی کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *