اجرای طرح «نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» در کرمان

[ad_1]

ایسنا/کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: طرح «نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» با حضور اعضای کانون های جوانان، دانشجویی، روستایی، طلاب و دانش آموزی در ایام سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین در سراسر استان در حال برگزاری است

“رضا فلاح” در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از اهداف والای جمعیت هلال احمر آشناسازی هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با منش انسان دوستانه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و خاندان با وفای ایشان است.

وی با اشاره به خدمات رسانی موفق جمعیت هلال احمر به زائرین اربعین حسینی در سال های گذشته افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به منظور انسجام بخشی و پیاده سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات مذهبی ماه محرم سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا طرح «نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال» با مشارکت اعضای جوانان اجرا می کند. 

وی خاطرنشان کرد: این طرح از تاریخ ۳۰ مرداد تا ۱۱ شهریور ماه سال جاری و به مدت ۱۳ روز در سطح  هیات بزرگ استان با حضور گسترده اعضای جوانان جمعیت هلال احمر در قالب تیم های ۵ نفره در حال برگزاری است. 

فلاح تصریح کرد: ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط اعضای جوانان آموزش دیده، کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک داخل هیات، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله ۲ متری، ضدعفونی دست‌های عزاداران از جمله رویکردهای مهم این طرح است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در این طرح همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، تب‌سنجی و غربالگری افراد دارای علائم بیماری چون سرفه، عطسه در ورودی هیئت ها و همکاری در نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران از جمله اقداماتی است که توسط این اعضا انجام می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید