ابراز تالم مسئولان فرهنگی نسبت به درگذشت مرحوم اکبرزاده،مدیحه‌سرای اهل بیت(ع)

[ad_1]

«از شمار دوچشم یک تن کم                           وز شمار خرد هزاران بیش»

جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، طی پیامی درگذشت شاعر و مداح اهل بیت(ع)، حاج محمود اکبرزاده، را تسلیت گفت و او را را مجاهدی انقلابی توصیف کرد که تمام عمر قلم و قدمش در خدمت اسلام و انقلاب بود.

متن پیام وی به شرح زیر است:

«از شمار دوچشم یک تن کم

وز شمار خرد هزاران بیش»

حاج محمود اکبرزاده نامی آشنا برای ایران عزیز و خصوصا مردم شریف خراسان و مشهد مقدس است. مجاهدی نستوه و انقلابی که تمام عمر، قلم و قدمش در خدمت اسلام و انقلاب بود.

شاعری بلندآوازه و پرشور که در اندیشه و کلامش خدمت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را افتخار بزرگ زندگی‌اش می‌دانست.

بی‌شک نام این پیرغلام مخلص و یار دیرین رهبری، در خاطر مردم انقلابی مشهد و خراسان خواهد ماند.

اینجانب ضایعه درگذشت شاعر بزرگ و مداح اهل بیت(ع)، حاج محمود اکبرزاده را به جامعه فرهنگی کشور، شاعران و مداحان و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می‌نمایم. از خداوند منان در روزهای پربرکت شعبانیه، علو درجات را برای این خادم اهل بیت(ع) خواستارم.

محمود اکبرزاده اسوه شاعران آئینی خراسان بود

مسئول حوزه هنری خراسان رضوی نیز ضمن عرض تسلیت به جامعه شاعران و خانواده مرحوم اکبرزاده گفت: محمود اکبرزاده که از مبارزان انقلابی و اسوه شاعران آیینی خراسان بود. دارای اخلاقی نیکو و در معاشرت با جوانان در محافل ادبی سرزنده و شوق‌انگیز رفتار می‌نمود.

میثم مرادی افزود: یاد و راه او در بین علاقه‌مندان و دوستدارانش زنده و پررهرو خواهد ماند و ان‌شاءالله خداوند روح او را با اولیاءالله محشور و بر سر سفره احسان حضرت زهرا(س) حاضر فرماید.

محمود اکبرزاده طلایه‌دار شعر آیینی خراسان بود 

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد خراسان رضوی گفت: محمود اکبرزاده طلایه‌دار شعر آیینی و انقلاب خراسان که با گام‌هایش استوار با غم‌ها و شادی‌ها در حوالی حضور امام رضا(ع) عشق داده بود، با «نغمه‌های پیروزی» غمگینانه به ملکوت جانان پیوست.

افشین تحفه‌گر افزود: آرامش حضورش در فطرت تن‌ها، غزل غزل سرود رستن بود و عروجش طلوع هزار مرثیه داغ رفتن.

وی بیان کرد: اکنون که استاد محمود اکبرزاده شاعر معاصر و ماندگار و ‌موثر انقلابی مشهد مقدس دیگر روضه حضرت زهرا(س) را نمی‌خواند، وقت آن است که غیاب جسمانی‌اش را به سوگ بنشینیم و این مصیبت را به خانواده محترم ایشان، جامعه ادبی ایران به ویژه مردم فرهنگ دوست خراسان تسلیت می‌گویم.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: امید که از سرچشمه بی‌انتهای رحمت حق مستفیض شود و به پاس آن  شعر و سروده که ادبیات عاشورایی را غنا وجلوه‌ای دیگر بخشید در بهشت خداوندی و درکنار بندگان مقرب الهی به آرامش و اجر و ارجی متعالی رسد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید