آیین‌ها و فرهنگ خاص هرمزگان سوژه نابی برای فیلم‌سازان است

[ad_1]

ایسنا/هرمزگان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت روز سینما از موسسات ایرانیان فیلم خلیج فارس (مهدی خواجه ای)،آریا آنامیس(اصغر گردابی)،انجمن سینمای جوان بازدید و با حضور در منزل استاد منصور نعیمی از پیشکسوتان عرصه فیلم و سینمای هرمزگان با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

رضا کمالی زرکانی در این بازدیدها گفت: هرمزگان سرشار از زیبایی های بکر، جغرافیای منحصر به فرد، آیین ها و فرهنگ خاص و صنایع دستی، پوشش و آداب رسوم منحصر به فرد است.
وی افزود: ظرفیت های فوق هر کدام می تواند سوژه نابی برای فیلم سازان، مستند سازان و سینماگران باشد و تاکنون نیز بسیاری از کارگردانان سراسر کشور از این ظرفیت ها بهره برده اند اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به زحمات فیلمسازان استان طی سال های اخیر اشاره و بیان کرد: به سبب تلاش های فیلمسازان استان و ساخت فیلم هایی با بن مایه های فرهنگی، آیینی، فرهنگ عامه و ….نگاه عمومی مردم را به هرمزگان که به عنوان مرکز مبادلات تجاری و قاچاق نشان داده می شد را تغییر داده اند و این دستاورد بسیار بزرگی در حوزه سینماگران و فیلمسازان استان است.
کمالی زرکانی در پایان اظهار کرد: راهیابی و نمایش آثار فیلمسازان هرمزگان در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی نشانگر رشد کیفی فیلم های تولیدی در استان است و این روند با حمایت هایی که در نظر گرفته شده است همچنان سیر صعودی خود را ادامه خواهد داد. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید