آنفلوآنزا امسال مهربان‌تر شده است/افراد واجد شرایط شهریورماه واکسن آنفلوآنزا بزنند

[ad_1]

ایسنا/کرمان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اعلام این خبر خوش که امسال و با توجه به تجربه کشورهای نیمه کره جنوبی، آنفلوآنزا تا این لحظه مهربان‌تر با بشریت رفتار کرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه اکنون زمان آنفلوآنزا در کشورهای نیم کره جنوبی زمین است، به نظر می آید در این کشورها مشکل‌ساز نبوده است و آنفلوآنزا در سال‌جاری در دنیا مهربانتر شده است.

دکتر “علی اسدی‌پور” در گفت‌وگو با ایسنا، درباره واکسن آنفلوآنزا گفت: استان کرمان درخواست زیادی برای واکسن آنفلوآنزا داده است اما اینکه چه میزان سهمیه به استان احتصاص یابد، هنوز مشخص نیست.

وی با بیان این مطلب که واکسن آنفلوآنزا در شهریورماه وارد استان کرمان خواهد شد، عنوان کرد: افراد واجد شرایط برای زدن واکسن آنفلوآنزا شامل زنان باردار، کودکان ۶ ماه تا ۶ سال، بیماران دیابتی، ریوی، کلیوی، دارای ویروس «اچ آی وی» مثبت، افراد دارای نقص ایمنی بدن و افراد بالای ۶۰ سال هستند که در شهریورماه باید این واکسن را بزنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اعلام این خبر خوش که امسال و با توجه به تجربه کشورهای نیمه کره جنوبی، آنفلوآنزا تا این لحظه مهربان‌تر با بشریت رفتار کرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه اکنون زمان آنفلوآنزا در کشورهای نیم کره جنوبی زمین است، به نظر می آید در این کشورها مشکل‌ساز نبوده است و آنفلوآنزا در سال‌جاری در دنیا مهربانتر شده است.

وی ادامه داد: انشالله که آنفلوآنزا در ایران نیز امسال مشکل‌ساز نبوده و تعداد کمی به این بیماری مبتلا شوند لذا با توجه به وضعیت موجود امسال مردم زیاد به واکسن آنفلوآنزا نیاز ندارند.

اسدی‌پور درباره داروهای کرونایی ساخت ایران و توزیع آن در استان کرمان نیز به ایسنا گفت: این داروها در بیمارستان‌های سطح استان کرمان وجود دارد و عرضه آن صرفا بیمارستانی بوده و در داروخانه ها توزیع نخواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید