آمریکا و کره جنوبی رزمایش تابستانی خود را برگزار می‌کنند

[ad_1]

وزارت دفاع کره جنوبی امروز (سه شنبه) اعلام کرد، این کشور به همراه آمریکا قصد دارد تا از رزمایش مشترکی که به زودی برگزار می‌شود برای آمادگی بهتر نیروهای نظامی سئول و حفظ آمادگی مشترک بین ارتش‌های دو کشور بهره ببرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این نخستین بار است که دولت کره جنوبی تایید می‌کند آمریکا و سئول در تابستان سال جاری میلادی یک رزمایش مشترک بزرگ برگزار می‌کنند؛ رزمایش بهار به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

بر اساس گزارش وزارت دفاع کره جنوبی که به کمیته دفاعی ملی پارلمان این کشور ارائه شد، در جریان رزمایش ۲۰۲۰، دو کشور آزمایش ظرفیت کامل عملیاتی را با به کارگیری ساختار فرماندهی آینده اجرایی می‌کنند.

این وزارتخانه به جزئیات این رزمایش و مقیاس آن نپرداخت اما منابع مطلع گفته‌اند که رزمایش فرماندهی شبیه‌سازی شده ماه آتی میلادی و با در نظر گرفتن وضعیت شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود.

کره جنوبی و آمریکا بر سر برنامه این رزمایش اختلاف نظر داشته و سئول خواستار تمرکز بر آزمایش ظرفیت کامل عملیاتی موسوم به FOC است، در حالیکه آمریکا به دنبال حفظ تمرکز بر راه‌هایی به منظور افزایش موقعیت مشترک به عنوان جایگزینی برای آموزش‌های فصل بهار است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *