آمادگی شهرداری ها برای پاسخ به نیاز خانواده ها به سرویس مدارس/تمدید ثبت نام رانندگان تا13شهریور

[ad_1]

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تمدید ثبت نام رانندگان متقاضی فعالیت به عنوان سرویس مدرسه 13 شهریور خبر داد.

مرتضی ضامنی در گفت و گو با ایسنا، گفت: با توجه به اینکه سال تحصیلی جدید بنا به گفته مسئولان آموزش و پرورش از 15 شهریور آغاز خواهد شد در صورت فعالیت مدارس، اگر خانواده‌ها نیاز به سرویس داشته باشند شهرداریها آمادگی دارند تا نسبت به ارائه سرویس اقدام کنند.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره ثبت نام از رانندگان متقاضی سرویس مدرسه که در بازه زمانی 25 مرداد تا 2 شهریور نتوانستند ثبت نام خود را انجام دهند، افزود: با توجه به استقبال رانندگان متقاضی سرویس مدرسه و تقاضا جهت تمدید زمان ثبت نام از سوی شهرداری‌ها و رانندگان، طبق هماهنگی انجام گرفته این دسته از فعالان حوزه حمل ونقل سرویس مدارس تا 13 شهریور مجاز به تکمیل فرآیند ثبت نام در حوزه سرویس مدارس می‌باشند.
ضامنی ادامه داد: به منظور جلوگیری از مراجعات حضوری و تجمع رانندگان متقاضی در مراکز ثبت نام و نیز ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا ویروس، ثبت نام آن دسته از رانندگانی که در سال تحصیلی گذشته در سامانه ملی سپند نام نویسی کرده بودند و پروانه فعالیت دارند به صورت پیامکی انجام شد.
وی در رابطه با ساز و کار ثبت نام  رانندگان متقاضی توضیح داد: در این مرحله با ارسال پیامک به این گروه از رانندگان و تقاضای آنها به ارائه خدمات در سال تحصیلی آینده، با توجه به اینکه مشخصات این افراد (مدارک و اسکنهای مربوطه) در سامانه سپند قسمت پنل شهرداری مربوطه از سال گذشته بارگذاری گردیده ثبت نام آنها جهت بررسی و تائید رانندگان نهایی خواهد شد.
وی گفت: گام دوم، مخصوص رانندگان جدید الورود و همچنین رانندگانی است که نسبت به سال گذشته اطلاعات فردی و خودرویی آنها تغییر کرده است و نیاز به ویرایش دارد، این گروه از افراد می توانند برای ثبت نام و یا اصلاح مشخصات خود تا تاریخ‌ ذکر شده به دفاتر پیشخوان دولت و یا شرکت‌های حمل و نقل درون شهری مجاز (تائید شده توسط شهرداری در سامانه سپند) مراجعه کرده و نسبت به نام نویسی اقدام کنند.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درخصوص لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در سرویس مدارس خاطرنشان کرد: پروتکل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا در سرویس مدارس همانند پروتکل‌های اعلامی ستاد ملی مقابله با کرونا در حمل و نقل عمومی می‌باشد که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با حداکثر سه نفر در خودروهای سدان و در خودروهای جمعی با 50 درصد ظرفیت اسمی باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید