آغاز رقابت ۸۳۴۰ دانش‌آموز دوازدهمی در امتحانات نهایی

[ad_1]

ایسنا/زنجان رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: امسال ۸۳۴۰ دانش‌آموز در ۱۴ منطقه و ۹۱ حوزه امتحانی در پایه دوازدهم، امتحان خواهند داد.

سیدمحمد خندان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز امتحانات نهایی پایه دوازدهم از امروز (۱۷ خرداد ماه)، اظهارکرد: در راستای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی موضوع پیشگیری از شیوع بیماری کرونا علی‌رغم کاهش ۶۰۰ نفری شرکت‌کنندگان، تعداد حوزه‌های امتحانی ۴۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است و همه روزه حوزه‌های برگزاری امتحانی ضدعفونی شده و در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی صندلی‌های امتحانی دانش‌آموزان با فاصله بیشتر از ۱۸۰ سانتی‌متر تا ۲ متری در حوزه‌های امتحانی چینش شده است.

این مسئول با بیان اینکه روزهای امتحانی از ۱۱ روز به ۲۲ روز افزایش یافته و حوزه‌های امتحانی به صورت رشته‌ای تفکیک شده‌اند، ادامه داد: دانش‌آموزان در هنگام مراجعه به حوزه امتحانی، باید دستکش، ماسک، بطری آب آشامیدنی و سایر لوازم ضروری به همراه داشته باشند و نمون‌برگ الزامات و شرایط حضور در حوزه‌های امتحانی را به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه امتحانی از عوامل اجرایی حوزه‌ها دریافت شود و مطابق شرایط اعلامی قبل، حین و بعد از امتحان در جلسات امتحانی حاضر شوند.

وی افزود: دانش‌آموزان جهت رعایت موارد انضباطی و پروتکل‌های بهداشتی از آوردن تلفن همراه، کوله‌پشتی، کیف و سایر لوازم غیرضروری و اضافی به جلسه امتحانی خودداری کنند و از هرگونه تجمع در محوطه حوزه امتحانی قبل و بعد از امتحان پرهیز کنند.

خندان تصریح کرد: امسال ۸۳۴۰ دانش‌آموز در ۱۴ منطقه و ۹۱ حوزه امتحانی در پایه دوازدهم، امتحان خواهند داد و این امتحانات از ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه برگزار خواهد شد و در هر حوزه امتحانی ۹۰ دانش‌آموز حضور خواهند داشت.

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: کار تصحیح اوراق امتحانات نهایی نیز در ۴ حوزه تجمیعی انجام و تا ۲۰ تیرماه نتایج اولیه امتحانات نهایی به اطلاع دانش‌آموزان و اولیای آنان رسانده خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید