آغاز اردوهای تیم ملی تیراندازی به اواسط تیر موکول شد

[ad_1]

قرار است اردوهای تیم ملی تیراندازی بعد از پایان امتحانات ملی‌پوشان یعنی از اواسط تیرماه آغاز شود.

به گزارش ایسنا، با شیوع کرونا در ایران (اول اسفند) اردوهای تیم ملی تیراندازی تعطیل شد و تیراندازان در خانه تمرینات را به صورت خشک پیگیری  می‌کنند. با صدور مجوز وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا در خصوص انجام فعالیت در رشته‌های انفرادی، مربیان تیم ملی خواستار آغاز اردوها شدند اما هنوز این اردوها آغاز نشده است. این در حالی است که مسئولان فدراسیون می گویند که هر گاه مربیان درخواست داشته باشند اردوها آغاز خواهد شد.

تیراندازی 6 نماینده در المپیک توکیو دارد اما آن‌ها از اوایل اسفند خانه نشین شدند و تمریناتشان را به صورت خشک در خانه انجام می دهند. با این حال مربیان تیم ملی ادامه تمرینات خانگی را به ضرر تیراندازان می دانند و خواهان آغاز اردوهای تیم ملی هستند. در حالی که فدراسیون اعلام کرده بود تمرینات تیم ملی از 17 خرداد آغاز می شود اکنون دبیر فدراسیون اواسط تیرماه را زمان آغاز اردوهای تیم ملی عنوان می‌کند که باید دید آیا تا آن زمان اردوها آغاز می‌شود و یا باز فدراسیون به دلایلی اردوها را به تعویق خواهد انداخت.

رضا ملک‌محمدی دبیر فدراسیون تیراندازی در گفت و گو با ایسنا، در مورد تصمیم فدراسیون در مورد آغاز اردوی تیم ملی تیراندازی گفت:‌ تیراندازان تا اوایل تیرماه امتحانات دانشگاهی دارند بنابراین فکر می‌کنم اردوها را از اواسط تیرماه آغاز می‌کنیم. در حال حاضر هم تیراندازان جسته و گریخته به سالن تیراندای می آیند و اشکالات خود را زیر نظر مربیانشان برطرف می کنند. از تیم ملی تپانچه 2 ملی پوش و از تیم تفنگ 4 ملی‌پوش به سالن تیراندازی می‌آیند. حتی ملی پوشان شهرستانی هم اگر اشکالی داشته باشند برای رفع آن به سالن فدراسیون می‌آیند تا در حضور مربی آن را رفع کنند.

ملک‌محمدی در پاسخ به این پرسش که نظر مربیان آغاز هرچه سریعتر اردوهای تیم ملی است، چطور فدراسیون آن را تا اواسط تیرماه به تعویق می‌اندازد گفت: نه اینطور نیست. هر موقع که مربیان بگویند ما اردوها را آغاز می‌کنیم. خود آن‌ها خواستند که اردوها بعد از امتحانات ملی‌پوشان آغاز شود. طبق نظر و برنامه مربیان اردوی منسجم و متمرکز از اواسط تیرماه آغاز خواهد شد چون ورزشکاران در حال حاضر امتحان دارند. برای رفع اشکال و کار عملی با رعایت مسائل بهداشتی به سالن می آیند تا بعد از پایان آزمون‌هایشان اردوهای متمرکز آغاز شود.

دبیر فدراسیون تیراندازی در مورد خوابگاه و رستوران گفت: اگر اردوهای تیم ملی تیراندازی آغاز شود تمامی ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی که مد نظر وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی است را رعایت خواهیم کرد. از طرفی خود ورزشکاران آگاه‌ترین افراد به این بیماری هستند و مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر اردو آغاز شود برای چه مدت ادامه خواهد داشت گفت: باید ببینیم نظر مربیان چیست و طبق نظر آنها پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید