آزادی ۲۶۰ زندانی جرائم غیرعمد مالی یزد در سال گذشته

[ad_1]

ایسنا/یزد مدیرکل زندان‌های استان یزد از برگزاری ۶۵۰ جلسه توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد برای اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در سال گذشته ۲۶۰ زندانی جرائم غیرعمد مالی در یزد آزاد شدند.

«رضا ذوالفعلی‌نژاد» با بیان این‌که در سال گذشته ۳۱۵ پرونده در ستاد دیه استان یزد تشکیل و منجر به آزادی ۲۶۰ مددجو محکوم مالی از بند شده است، اظهار کرد: برای آزادی این ۲۶۰ مددجو مبلغی بالغ بر ۱۰۷۵میلیارد ریال نیاز بود که به همت اعضاءکمیته صلح و سازش، شورای حل اختلاف و مددکاران زندانها، بالغ بر ۱۰۰۲ میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ و مابقی آن از منابع این ستاد و تسهیلات بانک‌های عامل به حساب سپرده دادگستری واریز شد.

وی با اشاره به تفکیک جنسیت و نوع محکومیت این مددجویان نیازمند، افزود: تعداد ۱۲۲ پرونده مربوط به محکومان مالی ناشی از صدور چک یا سفته بود، ۱۲۱فقره محکومیت مربوط به محبوسان مهریه و ۱۷ مورد نیز به بدهکاران دیات ناشی از حوادث رانندگی کارگاهی اختصاص داشت که به تفکیک جنسیت در شمار افراد رهایی یافته ۹ زندانی را نسوان و مابقی مرد هستند.

مدیر کل زندان‌های یزد در ادامه با بیان این‌که در سال گذشته بیش از ۶۵۰ جلسه با شکات پرونده‌های مختلف جهت اخذ گذشت رضایت مندانه توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه در این استان برگزار شده است، گفت: خوشبختانه در سال ۱۳۹۸ این ستاد موفق به آزادی ۲۶۰ مددجو محکوم مالی گردیده که در مقایسه با سال ۱۳۹۷ ۴۳ درصد افزایش آزادی داشته ایم .

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد دیه استان یزد،‌نایب رئیس ستاد دیه استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: گفتنی است خیرین و نیکوکاران با هر توان مالی میتوانند با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵* کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند .

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید